Warning: Undefined array key "file" in /home/virtualki/175227/wp-includes/media.php on line 1723

Warning: Undefined array key "file" in /home/virtualki/175227/wp-includes/media.php on line 1723
Share

Inspektorat OTOZ Animals Gliwice jest formą wolontariatu. Wolontariusze nie otrzymują za to żadnego wynagrodzenia. Jest to ich pasja, która sprawia im satysfakcję a każde, kolejne uratowane zwierzę jest dla nich wielkim sukcesem. Głównym zadaniem OTOZ Animals Gliwice jest pomoc zwierzętom, których warunki nie są odpowiednie a w wielu przypadkach nawet tragiczne. Często wolontariusze zastają sytuacje, w których zwierzę jest już tak zaniedbane i chore, zostaje im tylko odebranie go i jak najszybsza pomoc.

W ciągu roku Inspektorzy OTOZ Animals przeprowadzają około 6 tysięcy interwencji. Są to zgłoszenia odnośnie psów, kotów, ptaków oraz innych zwierząt w tym zwierząt gospodarskich.

Coraz więcej ludzi widząc krzywdę zwierząt reaguje i wysyła do OTOZ Animals Gliwice zgłoszenia. Inspektorzy są za to bardzo wdzięczni i cieszą się, że świadomość wśród ludzi odnośnie dobrego traktowania zwierząt wzrasta. Codziennie dostają kilka, a nawet kilkanaście zgłoszeń. Każdy z nich pracuje i spełnia się zawodowo i nie zawsze znajduje czas na interwencje, ale w każdej wolnej chwili angażują się w pomoc zwierzakom.

Interwencje to dopiero początek drogi. Po odbiorze takiego zaniedbanego zwierzaka dopiero wszystko się zaczyna. Od razu zwierzę zabierane jest do kliniki weterynaryjnej, w której wdrażane jest odpowiednie leczenie. Po wyleczeniu takiego zwierzaka nadchodzi moment, w którym poszukiwany jest nowy dom. Jest dużo zwierząt, które mają już swoje nowe domki, ale niestety jest jeszcze sporo psiaków, które wciąż czekają na pomoc.

W imieniu wolontariuszy z gliwickiego OTOZ Animals bardzo Państwa prosimy o pomoc i wsparcie .

W trakcie XXIX Wielkiej Gali Regionalnej Izby Przemysłowej w Gliwicach, która odbędzie się w dniu 2 września 2023r w hali widowiskowej ProZero Arena Gliwice przy recepcji będą stały specjalnie oznaczone puszki do których będą zbierane pieniądze na pomoc podopiecznym OTOZ.

 

Poniżej zamieszczamy nr konta do wpłat i wsparcia organizacji

Nr konta: 41 1240 4302 1111 0010 59923319

 

W imieniu wolontariuszy dziękujemy Państwu za pomoc

Pozostałe posty

  • Śniadanie Biznesowe RIPH (7 grudnia 2023r) – Prezentacje

  • Konferencja pt. „Dziedzictwo biznesowe: najlepsze praktyki dla firm rodzinnych”.

  • Drugi dzień posiedzenia Sądu Arbitrażowego przy Regionalnej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach ( 30 listopada 2023r)