Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapraszają do udziału w XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Współorganizatorami konkursu są TVP 3 Katowice, Radio Katowice oraz Polska Dziennik Zachodni.

Konkurs ma na celu promocję województwa śląskiego, która koncentruje się nie tylko na jego atutach przemysłowo-gospodarczych, ale także na zjawiskach społecznych, kulturalnych, politycznych czy sportowych. Uhonorowana może zostać każda osoba czy instytucja, która swoją działalnością i postępowaniem kreuje dobry wizerunek Śląska, cieszy się uznaniem i szczególną opinią, jest ambasadorem Śląska w Polsce i na świecie.

Nagroda „Marka-Śląskie” jest podziękowaniem za aktywne, przedsiębiorcze oraz odpowiedzialne społecznie postępowanie, które przyczynia się do tworzenia rozpoznawalnej marki Śląska. Wpływa to na większą atrakcyjność inwestycyjną, konkurencyjność oraz nowe perspektywy rozwoju naszego regionu.

Lista nominowanych XI edycji konkursu Marka-Śląskie w roku 2020
Lista laureatów XI edycji konkursu Marka-Śląskie w roku 2020
FOTORELACJA – Antoni Witwicki
Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

GOSPODARKA
NAUKA
KULTURA
DZIEDZICTWO KULTUROWE REGIONU
SPORT
TURYSTYKA I REKREACJA
PRODUKT
USŁUGA
ZDROWIE
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU
MEDIA
OSOBOWOŚĆ ROKU

 

WAŻNY KOMUNIKAT

Rok 2020 jest dla Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach szczególny, ponieważ w tym roku mija 30 lat od powołania Izby. Przez ostatnie 25 lat organizowaliśmy coroczną Galę Izby, zawsze w pierwszą sobotę września, imprezę z wielkim rozmachem, na której spotykali się przedstawiciele świata polityki, kultury, nauki i biznesu. Zwieńczeniem obchodów tak wspaniałego dla nas jubileuszu, miała być 26 odsłona Gali Izby oraz w jej trakcie, rozstrzygnięcie XI już edycji Konkursu „Marka-Śląskie”. Z powodu pandemii, zasadnicze obchody naszego 30-lecia odbędą się w przyszłym roku.

Jak wiele firm czy instytucji, pragniemy odnaleźć się w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i mimo tego, że COVID-19 mocno pokrzyżował nam plany, proponujemy nowe rozwiązanie sytuacji, dbając o ochronę zdrowia, redukując ryzyko zakażenia i zachowując wszelkie wymogi sanitarne. W tym roku organizujemy Galę Telewizyjną w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice nieco później niż zazwyczaj, bo w październiku, w trakcie której nastąpi wyłonienie laureatów nagród w Konkursie. Będzie to uroczystość hybrydowa o zawężonym kręgu gości, transmitowana on-line. Mamy nadzieję, że Państwa udział będzie tak samo aktywny, jak w Galach, które organizowaliśmy co roku.

Zapewniamy Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby wydarzenie to skupiło jak największe grono odbiorców, do których trafi zarówno przekaz wartości i idei Konkursu „Marka-Śląskie”, jak również informacja o naszych partnerach-współorganizatorach. Mimo zmiany formuły uroczystości, podjęte przez nas działania nadal będą promować wyjątkowość wspólnego wkładu w rozwój gospodarki Śląska. Aby zaznaczyć wysoką rangę tego wydarzenia, a także zachęcić obserwatorów do śledzenia transmisji, zostanie zorganizowana również atrakcyjna część rozrywkowa. Wierzymy, że może to być okazja do prezentacji planowanego przez nas wydarzenia w oryginalnej formie, w trakcie światowej pandemii.

Po dokonaniu ostatecznych ustaleń dotyczących tego przedsięwzięcia, przekażemy Państwu szczegółowe informacje o uroczystości.

 

Listy laureatów oraz zdjęcia z rozstrzygnięć poprzednich edycji konkursu można znaleźć na stronach Izby: X EdycjaIX EdycjaVIII EdycjaVII EdycjaVI EdycjaV EdycjaIV EdycjaIII EdycjaII EdycjaI Edycja.

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia do konkursu:
Biuro „Marka-Śląskie”
Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach
ul. Zwycięstwa 36, 44-100 Gliwice
tel.: 32 231 99 79
email: markaslaskie@riph.com.pl

www.slaskie.pl

Pliki do pobrania (Regulamin oraz Załącznik nr 3 zostaną dodane w późniejszym terminie):
Regulamin konkursu
Regulamin Spotkań
Regulamin obiektu Arena Gliwice
Regulamin parkingu Arena Gliwice
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego Arena Gliwice
Załącznik nr 1 – Arkusz oceny punktowej
Załącznik nr 2a – Wniosek do kategorii Gospodarka
Załącznik nr 2b – Wniosek do kategorii Nauka
Załącznik nr 2c – Wniosek do kategorii Kultura
Załącznik nr 2d – Wniosek do kategorii Dziedzictwo Kulturowe Regionu
Załącznik nr 2e – Wniosek do kategorii Sport
Załącznik nr 2f – Wniosek do kategorii Turystyka i rekreacja
Załącznik nr 2g – Wniosek do kategorii Produkt
Załącznik nr 2h – Wniosek do kategorii Usługa
Załącznik nr 2i – Wniosek do kategorii Zdrowie
Załącznik nr 2j – Wniosek do kategorii Organizacje Pozarządowe
Załącznik nr 2k – Wniosek do kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu
Załącznik nr 2l – Wniosek do kategorii Media
Załącznik nr 2m – Wniosek do kategorii Osobowość Roku
Załącznik nr 3 – Oświadczenie