Nasi członkowie

Oddział w Gliwicach

 • 4Edu Sp. z o. o. oferuje przeprowadzanie profesjonalnych szkoleń, których celem jest dostarczanie kompleksowej wiedzy i praktycznych umiejętnosci. Spółka oferuje kompleksowe wsparcie we wprowadzaniu skutecznych rozwiązań usprawniających funkcjonowanie podmiotów gospodarczych. Specjalnoscią 4Edu są szkolenia dla zarządców nieruchomości oraz szkolenia zawodowe dla branży budowlanej.

 • Aiut jest jednym z największych europejskich integratorów systemów dla przemysłu. Od ponad 30 lat dostarcza na europejski i światowy rynek kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, IT oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Systemy Aiut są zorientowane na doskonalenie i optymalizację procesów przemysłowych oraz biznesowych i pracują na sukces partnerów na całym świecie.Aiut zapewnia najnowsze rozwiązania z dziedziny robotyki i mechatroniki oraz IoT rozwijane w laboratorium oraz centrum badań i rozwoju . Zbudowane przez lata specjalizacje pozwalają  projektować, budować i wyposażyć fabryki na całym świecie. Firma Aiut jest projektantem i producentem uznanych na rynku autonomicznych robotów mobilnych AIUT Formica, stanowiących część naszego kompleksowego systemu zarządzania produkcją i transportem wewnątrzzakładowym. Ponadto rozwiązania z grupy Maximo EAM/CMMS usprawniają inteligentne zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa.

 • To uczelnia akademicka działająca na terenie Śląska. Stosuje ona edukacyjne standardy Unii Europejskiej. Prowadząc działalność akademicką w wymiarze europejskim. Uczelnia łączy prawie 30-letnią tradycję z podejmowaniem zadań teraźniejszości oraz wyzwań przyszłości. W nauczaniu i wychowaniu młodzieży Uczelnia dąży do przekazywania najnowszej wiedzy, etosu rzetelnej pracy oraz odpowiedzialności wobec społeczeństwa, a w badaniach naukowych kieruje się poszanowaniem prawdy praz pożytkiem społecznym.

 • Akademia WSB jest akademicką uczelnią wyższą, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz stopnia doktora w 4 dyscyplinach naukowych: nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogika, nauki o bezpieczeństwie, inżynieria lądowa, geodezja i transport. Kształci w 5 lokalizacjach( w siedzibie w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziałach Zamiejscowych w Cieszynie, Żywcu, Olkuszu i Krakowie) na 24 kierunkach studiów I-go i II-go stopnia, jednolitych studiach magisterskich, prowadzi studia dualne, realizuje studia Executive MBA oraz Master of Business Administration ( partner kierunku: EY Academy of Business), jest liderem kształceniu podyplomowym ( oferta ponad 100 kierunków podyplomowych), prowadzi szkołę doktorską oraz seminaria doktorskie.

 • Kancelaria – Rzeczoznawca majątkowy. Wycena przedsiębiorstw oraz zagranicznych części przedsiębiorstw. Wycena składników majątku, jak: maszyny, urządzenia i linie produkcyjne, wartości niematerialne i prawne (know-how, znak towarowy itd), nieruchomości komercyjne na terenie całej Polski. Wycena nieruchomości mieszkalnych na terenie całego woj. śląskiego. Wycena całych inwestycji deweloperskich. Wsparcie i współpraca przy restrukturyzacji i upadłości. Due dilligence, biznes plany i prognozy finansowe oraz kompleksowe prowadzenie inwestycji (w tym deweloperskich).

 • Apa Group to lider na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. APA posiada ponad 20 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Do klientów APA należą tacy giganci światowego przemysłu jak VW, Eisenmann, Fiat, Opel, 3M, MAN, Lila Logistik, Asi Group, Budizol, DB Schenker, Tesla, czy prestiżowe uczelnie – Politechnika Śląska i Politechnika Częstochowska. Rozwiązania APA wyróżnia intuicyjność, niezawodność i innowacyjność. Przenoszą doświadczenie i know-how zdobyte w branży przemysłowej na obszar inteligentnej automatyki stosowanej w biznesie, życiu codziennym i miastach. W centrum działań APA zawsze znajduje się człowiek i jego potrzeby. Działają wszędzie tam, gdzie trzeba oswoić technologię i uczynić ją bardziej użyteczną. Gdzie liczy się pomysł i praktyczny wymiar projektu. Celem APA jest uczynienie przestrzeni miejskiej bardziej przystępnej. Wymyślenie jej na nowo. Dla Ciebie.

 • Firma specjalizuje się w szkoleniach dla firm i jednostek samorządu terytorialnego, dostarczaniu informacji o możliwościach finansowego wsparcia z UE, przygotowywaniu niezbędnej dokumentacji projektów współfinansowanych z funduszy unijnych. Firma oferuje również rozliczenia przedsięwzięć dotowanych przez UE oraz kompleksowe zarządzanie projektami.

 • ASKREATE.COM ALEKSANDRA SKOWRONEK to firma działająca na rynku usług szkoleniowych od 2016 roku, która powstała w oparciu o wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania i sprzedaży. Została utworzona przede wszystkim z potrzeby wsparcia przedsiębiorców, firm oraz zatrudnionych w nich pracowników. Świadczy usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie umiejętności miękkich, psychologii biznesu, zarządzania i marketingu. Odbiorcami usług są przedsiębiorstwa zarówno małe jak i duże oraz osoby indywidualne z różnych sektorów rynku na terenie Polski. Przy współpracy z wieloma doświadczonymi trenerami praktykami i szkoleniowcami z różnych obszarów biznesu, oferuje spersonalizowane rozwiązania odpowiadające na konkretne potrzeby Klientów.

 • Aureus to instytucja doradcza, która oferuje usługi i produkty w obszarze finansowo-prawnym. Pomaga swoim Klientom w następujących obaszarach:

  – leasing, pożyczka, wynajem długoterminowy

  – ubezpieczenia majątkowe i na życie

  -księgowość i doradztwo podatkowe

  -obsługa firm transportowych

  Firma zapewnia pomoc najwyższej klasy specjalistów w każdym z wymienionych obszarów

 • AURO Business Park to kameralny kompleks oferujący na wynajem wysokiej klasy powierzchnie biurowe oraz hale produkcyjno-magazynowe. Firma AURO Sp. z o.o. poza budową obiektów przeznaczonych na wynajem, odpowiada za administrację i zarządzanie wybudowanych przez siebie obiektów. Dzięki temu, obecni i przyszli Najemcy mają zagwarantowaną wysoką jakość obsługi.

 • Usługi w dziedzinie automatyki przemysłowej, oprogramowanie i rozruchy obiektów przemysłowych

 • Restauracja organizuje wszystkie rodzaje uroczystości rodzinnych oraz imprezy firmowe. W swojej ofercie restauracja posiada również profesjonalny catering. Menu bazuje na przepisach kuchni polskiej.

 • Bank Spółdzielczy w Tychach oferuje szeroki wachlarz produktów i usług bankowych przeznaczonych dla podmiotów gospodarczych. Oferta obejmuje zarówno rachunki bieżące niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej, jak również produkty kredytowe dla podmiotów gospodarczych. Bank oferuje również kompleksową obsługę osób prywatnych.

 • Klinika medycyny hiperbarycznej. Profesjonalne zabiegi w medycznej komorze hiperbarycznej marki Perry Baromedical w ciśnieniu powyżej 2 atmosfer.

 • Firma rodzinna na rynku od 2014 roku. Zajmująca się transportem oraz pośrednictwem w handlu nieruchomościami

   

 • Baseballowy Klub Sportowy „Rawa Katowice” istnieje od 2006roku. Obecnie klub tworzy 5 sekcji: pierwsza drużyna, 4 sekcje młodzieżowe i dziecięce. Klub posiada wybudowany w 2022 roku dzięki wsparciu Miasta Katowice jedno z najlepszych w Polsce boisk baseballowych ze sztucznym oświetleniem. Współpraca z BKS „Rawa Katowice”to nie tylko możliwość promowania marki poprzez widowiskową i coraz bardziej popularną w Polsce dyscyplinę sportową, to również możliwość wpływania na sportowy rozwój dzieci w naszym regionie.

 • Łączenie firm z Polski, Niemiec, Benelux-u i Skandynawii, rekrutacja na projekty międzynarodowe, leasing pracowniczy, wysyłanie pracowników na projekty zagraniczne, outsourcing pracowników, rekrutacja pracowników z Ukrainy, legalizacja pracy i pobytu w Polsce dla cudzoziemców.

 • BTLA zajmuje się świadczeniem usług doradztwa podatkowego, prawnego, brokera ubezpieczeniowego, szkoleniowych, pozyskiwania funduszy unijnych, outsorcingu księgowego i business advisory.

 • Catering Arts  to firma rodzinna, która nieprzerwalnie od ponad 10 lat przygotowuje i dostarcza jedzenie do śląskich firm i ich pracowników. Firma specjalizuje się w:

  – Przygotowywaniu i dostarczaniu obiadów i posiłków regeneracyjnych, prowadzeniu kantyn i bufetów ;

  – cateringu eventowym ( bankiety, konferencje, bale, gale, koktajle, pikniki rodzinne, imprezy plenerowe z grillami)

  Większość klientów jest przez firmę obsługiwana cały rok, dostarczane im są zarówno codzienne cateringi dla pracowników, ale również catering na szkolenia , catering na spotkania biznesowe premium, jak również catering okolicznościowy : wigilie, imprezy integracyjne tematyczne czy rodzinne pikniki firmowe.

 • Firma zajmuje się wspieraniem firm poprzez procesy coachingowo – mentoringowe realizowane dla menadżerów, szkoleniowe z obszaru zarządzania projektami i tzw. miękkiego( komunikacja, stres, wypalenie zawodowe, dobrostan), wdrażanie pożądanej kultury organizacyjnej, opracowywanie i wdrażanie kultury wellbeingu. Firma świadczy również usługi konsultingowe dla biznesu oraz wspierające dla działów HR.

 • Firma specjalizuje się w szkoleniach dla firm, instytucji i osób indywidualnych oraz doradztwem zarządczym.

 • CommVolt to innowacyjne rozwiązania nowoczesnych oraz inteligentnych systemów fotowoltaicznych, które skierowane są na rynek przemysłowy. CommVOLT jest firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku, wchodzącą w skład grupy kapitałowej CommLED Solutions Sp. z o.o. Z rozwiązań firmy korzystają już największe przedsiębiorstwa w kraju oraz koncerny międzynarodowe. Zajmują się kompleksową realizacją wszystkich projektów fotowoltaicznych, na każdym etapie można liczyć na ich pomoc.

 • Działalność finansowa w zakresie nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego, strategii finansowych oraz zarządzania nadwyżkami, współpraca z instytucjami finansowymi, pomoc w pozyskaniu finansowania, restrukturyzacji zobowiązań bankowych oraz pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

 • Grupa Delta Trans specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie i spedycji. Oferuje profesjonalną, kompleksową obsługę celną w ramach określonych zakresem udzielonego upoważnienia do reprezentowania Klienta w obrocie towarowym z krajami spoza Unii Europejskiej. Grupa oferuje usługi montażu produkcyjnego oraz zajmuje się produkcją pojemników metalowych (standardowych i niestandardowych), produkcja kontenerów, opakowań specjalistycznych, elementów małej architektury oraz elementów inżynierii drogowej.

 • wykrywanie podsłuchów, odzyskiwanie danych, ochrona przed inwigilacją, doradztwo z zakresu bezpieczeństwa, szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwo danych osobowych

 • Kancelaria świadczy usługi prawne zarówno na rzecz przedsiębiorców jak i Klientów indywidualnych, w tym również w zakresie spraw rodzinnych i karnych. Zapewnia stałą obsługę prawną wewnętrzną i zewnętrzną (in-house) małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, w tym grup kapitałowych, w ramach której świadczy kompleksowe usługi doradztwa prawnego. Kancelaria wspiera również swoich Klientów w zakresie działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa.

 • Doradztwo energetyczne dla firm to kompleksowy proces,  firma starannie analizuje profil klienta i dobiera optymalne rozwiązanie uwzględniające potrzeby oraz trendy i zagrożenia rynkowe. Specjalizuje się tym zagadnieniem od 2010 roku.

 • Firma Ekologus sp. z o.o. od 1989r. koncentruje się na rynku polskim, wspomagając rozwój instytucji oraz firm różnych branż poprzez: outsourcing ekologiczny, doradztwo prawne i techniczne w obszarze ochrony środowiska, specjalistyczne dokumentacje środowiskowe, pomiary emisji oraz badania środowiska gruntowo-wodnego w akredytowanym laboratorium, podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez specjalistyczne szkolenia, prowadzenie działań naprawczych w przypadku szkody w środowisku (proces remediacji), sprzedaż zestawów awaryjnych i środków technicznych służących do zabezpieczania oraz likwidacji wycieków olejów, ropopochodnych chemikaliów. Od 2019 roku wznowiony i poszerzony został zakres usług, który obejmuje oprócz ochrony środowiska: doradztwo i przeglądy wymagań prawnych i technicznych w zakładach w zakresie BHP i p.poż, specjalistyczne szkolenia BHP dla różnych grup pracowniczych.

 • EMT-Systems sp. z o. o. Centrum Szkoleń Inżynierskich specjalizuje się w organizacji kursów i szkleń z zakresu mechatroniki i szeroko pojmowanych technik inżynierskich. Na rynku szkoleniowym działają od 2006 roku. Proponują innowacyjne podejście do systemu kształcenia kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych. Konstruują szkolenia kompleksowe, ukierunkowane na kadry utrzymania ruchu maszyn i urządzeń oraz projektantów działających w różnorodnych środowiskach CAD/CAM/CAE.

 • Firma zajmuje się projektowaniem systemów, urządzeń oraz oprogramowania z zakresu elektroniki, informatyki, automatyki. Zaprojektowane przez inżynierów rozwiązania znajdują zastosowanie w następujących branżach: transport kolejowy i drogowy, przemysł, górnictwo, obronność, gazownictwo, telekomunikacja. Ente jest wykonawcą zaawansowanych technologicznie elementów, integratorem wszystkich procesów począwszy od projektowania, produkcji, kontroli oraz montażu. Firma jest autoryzowanym przedstawicielem i dystrybutorem urządzeń firmy Lenord, Bauer & Co. GmbH oraz firmy POWERBOX AB. Jednocześnie jest wyłącznym i autoryzowanym partnerem firmy Rail and Road Protec GmbH na terenie Polski.

 • Firma zajmuje się importem i dystrybucją najwyższej klasy produktów profesjonalnych przeznaczonych dla salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Oferta handlowa obejmuje blisko 10.000 artykułów profesjonalnych, w tym: kosmetyków fryzjerskich, preparatów kosmetycznych, mebli i wyposażenia, nożyczek, sprzętu elektrycznego i specjalistycznych urządzeń oraz akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych.

 • EFL S.A. jest leaderem rynku leasingu w Polsce. Aktualnie działa na terenie województwa śląskiego od 1993 roku. Udziela finansowania inwestycji przedsiębiorcom, firmom MŚiP, jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą.

 • Instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia, produkcja elektronicznych elementów i obwodów drukowanych, działalność związana z oprogramowaniem oraz z doradztwem w zakresie informatyki, produkcja maszyn ogólnego przeznaczenia.

 • Firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi doradcze dotyczące finansów, zarządzania, produkcji, logistyki oraz sprzedaży dla przedsiębiorstw z wielu branż. Wdraża rozwiązania  z zakresu Systemowego Zarządzania Zyskiem.

 • Fundusz Górnośląski SA od ponad 25 lat aktywnie działa na rzecz wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw poprzez dostarczanie im nisko oprocentowanego kapitału na inwestycje oraz bieżącą działalność. Rozwój firm z sektora MŚP ma ogromne znaczenie dla umacniania potencjału gospodarczego w województwie śląskim. Fundusz Górnośląski SA jest kluczowym w województwie śląskim podmiotem: – kreującym i udostępniającym nowoczesne instrumenty finansowe wspierające rozwój sektora publicznego, prywatnego i obywatelskiego, – aktywnie uczestniczącym w realizacji polityki rozwoju regionu oraz tworzącym warunki dla wykorzystywania środków krajowych i europejskich na rzecz rozwoju województwa śląskiego, – inicjującym i angażującym się w partnerskie projekty zorientowane na wspieranie innowacyjnych procesów rozwoju regionu. Fundusz Górnośląski SA oferuje przedsiębiorcą: – pożyczki inwestycyjne oraz obrotowe, – dotacje na usługi szkoleniowe i doradcze dla MŚP, – oferta sieci „Enterprise Europe Network”, – poręczenia kredytów, pożyczek, leasingów, wadiów oraz należytego wykonywania umowy dla firm z sektora MŚP, – wsparcie procesu internacjonalizacji działalności biznesowej poprzez projekt międzynarodowy „InterGlobal” – internacjonalizacja przedsiębiorstw sektora MŚP z województwa śląskiego.

 • Firma specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu programów do maszyn wdrażanych numerycznie, usługach komputerowych, sprzedaży i serwisowaniu kas fiskalnych.

 • Firma świadczy usługi doradcze na rzecz przedsiębiorstw, instytucji publicznych oraz podmiotów prywatnych. Realizują zadania w trzech podstawowych obszarach

  * Obronność i bezpieczeństwo narodowe, w tym wsparcie samorządów lokalnych i firm w realizacji zadań militarnych , obrony cywilnej, reagowania kryzysowego, a także udział w projektach badawczych w kooperacji z instytucjami naukowymi i uczelniami wyższymi

  * Transformacja regionu Śląska, głównie transformacja energetyczna ukierunkowana na rozwój odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych technologii jej magazynowania, przy uwzględnieniu potencjału regionu w zakresie infrastruktury krytycznej oraz wykwalifikowanej kadry pracowniczej, zarządzającej i naukowej

  * Doradztwo i szkolenia z zakresu ekspertyz ekonomicznych, księgowości, sprawozdawczości, analizy finansowej, zarządzania i finansów w świetle krajowych i międzynarodowych standardów, oraz konsultacje w zakresie problemów z bieżącym regulowaniem składek i zadłużeniem wobec ZUS. Firma jest w gotowości do udzielenia informacji z zakresu ulg możliwych do zaoferowania przez ZUS w ramach pomocy publicznej oraz świadczenia usług konsultingowych, które pozwolą uniknąć bądź zatrzymać uciążliwe dla przedsiębiorcy działania ze strony Zakładu, takie jak postępowanie egzekucyjne.

   

   

 • Gliwickie Towarzystwo Koszykówki to klub sportowy z ponad 20-letnią koszykarską tradycją. To właśnie ona zaprowadziła nas na parkiety polskiej ekstraklasy, w której występujemy od 2017 roku. GTK Gliwice rozgrywało również mecze w ramach europejskich rozgrywek Alpe Adria Cup, gdzie w sezonie 2018/2019 znalazło się w jego ścisłym półfinale. Dbamy o najmłodszych adeptów koszykówki, którzy pod naszymi skrzydłami stawiają pierwsze kroki na koszykarskich parkietach jak i zdobywają bardzo ważne tytuły, jak np. tytuł Mistrza strefy śląsko-opolskiej U18 w sezonie 2019/2020 i dalej zagrają o młodzieżowe mistrzostwo Polski. Widowiska sportowe, jakimi są mecze koszykówki na najwyższym poziomie w naszym kraju, rozgrywamy na hali Arena w Gliwicach. To właśnie ta hala stała się domem dla naszych koszykarzy, gdzie m.in. odbywają się również treningi. Bardzo ważny jest dla nas rozwój, dlatego rozważnie podejmujemy decyzje i rozwijamy się w wielu kierunkach.

 • Przedsiębiorstwo zajmuje się budową maszyn i urządzeń technicznych oraz odlewnictwem przemysłowym i artystycznym. Firma zapewnia pomoc, doradztwo techniczne i skuteczne usługi, zarówno w zakresie projektowania, rozruchu jak i eksploatacji urządzeń i maszyn.

 • Firma oferuje: badania w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania reklamą.

 • Zespół HMP tworzą profesjonalni doradcy, którzy swoje kompetencje i doświadczenia zdobywali współpracując z czołowymi międzynarodowymi firmami doradczymi i renomowanymi polskimi kancelariami prawnymi. Posiadamy specjalistyczną wiedzę w szczególności w zakresie prawa podatkowego, prawa handlowego i procesów restrukturyzacyjnych, jak również w dziedzinie własności intelektualnej oraz prawa IT. Łącząc kompetencje adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych jesteśmy w stanie świadczyć kompleksową obsługę prawną i podatkową na najwyższym poziomie i w każdym czasie odpowiedzieć na zapotrzebowania naszych klientów.

 • Huta zajmuje się produkcją surówki, żelazostopów, żeliwa i stali oraz wyrobów hutniczych.

 • Firma medialna nadająca programy telewizyjne i radiowe

 • Firma powstała w 2011 roku. Zajmuje się informatyzacją, robotyzacją i logistyką szpitalną. Infofinder opracował cyberfizyczny system FARMMED, którego głównym celem jest standaryzacja i zarządzanie procesami logistycznymi i medycznymi w zakresie magazynowania, transportu i dystrybucji leków oraz art. medycznych. We wszystkich procesach identyfikacji, weryfikacji i rejestracji leków i art. medycznych wykorzystywane są nowoczesne narzędzia i standardy takie jak GS1, ADC, EDI, HL7. Istotą działania systemu FARMMED jest zaprojektowana optymalizacja gospodarki lekowej i gospodarki artykułami medycznymi w procesach medycznych, zapewniająca jednocześnie dostępność wszystkich leków: w odpowiedniej ilości, w odpowiednim czasie, przy minimalnych kosztach operacyjnych, z jednoczesną ich identyfikacją, weryfikacją i rejestracją, realizowaną w czasie rzeczywistym.

 • Doradca energetyczny, zajmuję się kontraktowaniem energii elektrycznej dla klientów biznesowych oraz optymalizacją kosztów energii elektrycznej w firmach poprzez wykonywanie audytów po stronie dystrybucji energii elektrycznej.

 • Jesteśmy jedną z największych firm szkoleniowych w Polsce. Nasz zespół tworzą doświadczeni menedżerowie najbardziej uznanych firm szkoleniowych i doradczych działających na polskim oraz międzynarodowym rynku. Od ponad 10 lat dostarczamy praktyczną wiedzę, oferując szerokie spektrum szkoleń, kursów i studiów w zakresie podatków, rachunkowości, finansów, prawa, a także praktyczne warsztaty z obszarów zarządzania strategicznego czy rozwoju wszelkich kompetencji biznesowych, zawodowych, osobistych i informatycznych. Inspirujemy do zmian i jesteśmy postrzegani, jako dogodny partner przedsiębiorstw w podnoszeniu ich konkurencyjności i efektowności. Podstawą wszelkich naszych projektów jest profesjonalne badanie potrzeb przedsiębiorstwa i przyszłych uczestników oraz nacisk na praktyczną przydatność prezentowanych rozwiązań. Dzięki temu nasze warsztaty są postrzegane jako użyteczne i cenne źródło wiedzy. Dają temu wyraz dotychczasowi Klienci, którzy chętnie powracają na nasze zajęcia bez względu na formułę: szkoleń zamniętych, otwartych, konferencji czy warsztatów.

 • Inter-Car Silesia Sp. z o.o. jest autoryzowanym Salonem i Serwisem Mercedes-Benz w Zabrzu i Świerklanach k. Rybnika. W zabrzańskiej lokalizacji sprzedaje i obsługuje samochody osobowe i dostawcze, zajmuje się sprzedażą części zamiennych, natomiast w Świerklanach k. Rybnika oferuje samochody osobowe i dostawcze oraz zapewnia usługi serwisowe dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych jak i sprzedaż części zamiennych. W tym oddziale znajduje się również Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów. Zajmują się naprawami powypadkowymi i oferują usługi sektora Ubezpieczeń.

 • Firma w ramach swojej działalności pełni na zlecenie swoich Klientów obowiązki: Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, Inwestora Zastępczego, Inżyniera Kontraktu, Inżyniera Rezydenta, Kierownika Projektu, a także szeroko pojęte zadania w zakresie przygotowania, projektowania i organizacji procesów inwestycyjnych w budownictwie. Bierze także udział w przygotowaniu i prowadzeniu inwestycji współfinansowanych ze środków pomocowych min. Unii Europejskiej i Banku Światowego, realizowanych w oparciu o zasady FIDIC.

 • Firma J&L Leszek Żochowski zajmuje się poligrafią w zakresie:

  – druku cyfrowego arkuszowego i wieloformatowego

  – druku na tkaninach i materiałach reklamowych

  – produkcją naklejek na opakowania

  -produkcją opakowań

  -reklamą wizualną firm

 • Firma, ośrodek szkoleniowy JARED prowadzi zarówno kompleksową obsługę przedsiębiorstw, jak i wybrane czynności według indywidualnych zleceń. Oferuje m.in.:

  • obsługę firm w ramach umowy (zadania służby BHP i PPOŻ.);
  • organizację i prowadzenie szkoleń — szkolenia BHP i szkolenia PPOŻ., HACCAP, pierwsza pomoc, UDT oraz wiele innych;
  • ocenę i dokumentację ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy, dla maszyn oraz przestrzeni pracy;
  • ocenę zagrożenia wybuchem, Instrukcje Bezpieczeństwa Pożarowego;
  • audyty, przeglądy, analizy stanu BHP i ochrony PPOŻ.;
  • przygotowanie do wizyty organów kontrolnych (PIP, PIS, PSP) oraz instytucji audytu zewnętrznego. Pomoc w realizacji nakazów organów kontrolnych;
  • ocenę zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia maszyn;
  • opracowanie instrukcji dla stanowisk, procesów, maszyn i urządzeń;
  • postępowanie powypadkowe;
  • oznakowanie bezpieczeństwa w przestrzeni zakładu pracy;
  • komplet dokumentacji z zakresu BHP.
 • Jarosław Broda – Prezes Zarządu – z finansami spółek związany od 25 lat: 1) 10 lat (2007-2017) jako wiceprezes zarządu spółki publicznej notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W okresie pełnienia tej funkcji brał udział w przeprowadzeniu dwóch publicznych emisji akcji o łącznej wartości ponad 150 mln zł, uczestniczył w pozyskiwaniu finansowania bankowego dla prowadzonej działalności inwestycyjnej i operacyjnej – łączna wartość uruchomionych kredytów przekroczyła 1,2 mld zł 2) od roku 1999 uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, 3) od roku 2006 uprawnienia biegłego rewidenta 4) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Jarosław Broda obsługuje podmioty gospodarcze od 1999 roku.

 • Kancelaria zajmuje się obsługą prawną przede wszystkim podmiotów gospodarczych, ale świadczy również usługi na rzecz osób fizycznych, a także podmiotów publicznych. Współpracując z firmami Kancelaria prowadzi bieżącą obsługę prawną, świadczy usługi prawne m.in. z zakresu prawa cywilnego, gospodarcze, prawa prac i handlowego, prowadzi windykację wierzytelności, a także świadczy usługi zastępstwa procesowego w postępowania cywilnych, gospodarczych.

 • Firma zajmuje się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami komercyjnymi;pośrednictwem w sprzedaży akcji i udziałów; kojarzeniem firm

 • Kancelaria skupia się na obsłudze podmiotów gospodarczych oraz zajmuje się całym przekrojem spraw klientów indywidualnych, prowadząc sprawy tak cywilne, jak administracyjne, karne i rodzinne.Kancelaria współpracuje z biurem doradcy podatkowego, z biurem obrotu nieruchomościami, biurem tłumaczeń, a także notariuszami w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Tychach.

 • Rodzinna Kancelaria zajmująca się od ponad 30 lat obsługą prawną przedsiębiorstw. Specjalizacja- przekształcania, sukcesja, abonamentowa obsługa prawna

 • Działalność kancelarii obejmuje doradztwo gospodarcze, specjalizuje się w restrukturyzacjach oraz działalności badawczo-rozwojowej. Przykładowe usługi: doradztwo oraz opracowywanie strategii restrukturyzacyjnych jako pozasądowy organ (nadzorca układu, nadzorca wykonania układu), analiza oraz pomoc w przeprowadzeniu przygotowanej likwidacji (pre-pack) lub upadłości, projekty badawczo-rozwojowe (w tym dotacyjne), kompletny zakres produktów finansowych (kredyty, leasingi, faktoring i ubezpieczenia)

 • Firma zajmuje się produkcją nadwozi do pojazdów silnikowych.

 • KLG Kancelaria Prawna Katarzyna Lebiedowicz-Grzanka od ponad 10 lat doradza Klientom w prowadzeniu biznesu i specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw i jednostek sektora publicznego. Nasze wartości: do każdego problemu i do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Szukamy najlepszych rozwiązań, dbając o bezpieczeństwo Partnerów. Analizujemy, czy nie ma tańszych, lepszych i prostszych rozwiązań. Wspieramy biznesy w ich działalności, przygotowujemy dokumenty firmowe, rozwiązujemy problemy z pracownikami i kontrahentami. Komu doradzamy: doradzamy przedsiębiorcom, podmiotom publicznym i fundacjom. Klientom indywidualnym prowadzimy sprawy nieruchomości, spadkowe i odszkodowawcze.

 • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została powołana 18 czerwca 1996 r. w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. KSSE obejmuje swym zasięgiem województwo śląskie oraz 6 powiatów województwa opolskiego. Obecnie działa w niej 600 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały ponad 44mld złotych  i stworzyły 90 000 miejsc pracy. KSSE stawia na łączenie nauki z biznesem, budowanie partnerstwa w procesie inwestycyjnym, efektywną współpracę Polski z zagranicą oraz wsparcie w zapewnieniu wysoko wykwalifikowanych kadr odpowiadających na potrzeby rynku pracy i przedsiębiorców.

 • Link Energy Solutions to wiodący polski producent baterii trakcyjnych, baterii stacjonarnych i akumulatorów. Działamy w branży akumulatorowej od ponad 20 lat. Głównym celem działania firmy jest produkcja i sprzedaż wysokiej jakości baterii trakcyjnych do wózków widłowych, oraz różnego typu baterii przemysłowych, stacjonarnych i kolejowych.

 • LPW Grupa specjalizuje się w usługach doradczo-inżynierskich dla sektora publicznego i prywatnego.
  Wśród wiodących usług LPW jest kompleksowe wspieranie przedsiębiorców w pozyskaniu dotacji unijnych na inwestycje oraz rozwój działalności badawczo-rozwojowej. Wysoka skuteczność naszych ekspertów wynika z wieloletniego doświadczenia, kompetencji oraz specjalistycznej wiedzy. Mówią, że o dotacjach wiemy wszystko! Ponadto pozostałe obszary działalności Grupy LPW to zrównoważona mobilność, projektowanie i nadzór inwestorski, księgowość oraz zamówienia publiczne.

 • 1 stycznia 2023 r. kompetencje, wiedza i doświadczenie oraz struktury organizacyjne trzech instytutów: Łukasiewicz – Instytutu Metalurgii Żelaza (na rynku od 1945 roku), Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa (na rynku od 1945 roku), Łukasiewicz – Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL (na rynku od 1948 roku) połączyły się, tworząc Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny.W ramach nowego instytutu powstały cztery Centra Badawcze:   Centrum Badań Materiałów , Centrum Napędów i Maszyn Elektrycznych , Centrum Spawalnictwa,  Centrum Technologii Metalurgicznych.

  Centra badawcze nowej jednostki będą prowadzić prace badawcze, ekspertyzy, usługi rozwojowe i szkoleniowe w obszarach technologii spawania, hutnictwa żelaza i stali oraz problematyki maszyn i napędów elektrycznych.

   

 • Analityk Finansowy specjalizujący się w tematyce finansowania przedsiebiorstw. Od 2007 roku związany z bankowością przedsiębiorstw, od 2013 działa na swój własny rachunek. Wspiera procesy związane z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw, które chcą przyspieszyć swój rozwój z wykorzystaniem kredytu.
  Przygotowuje analizy i rekomendacje, które pomagają  Klientom zyskać cenne bezpieczeństwo finansowe, szczególnie ważne w firmach, które szybko się rozwijają.
  Pomaga optymalnie zaplanować inwestycje i zabezpieczyć dla Państwa najbardziej korzystne źródła ich finansowania.

 • Spółka MARAT jest polskim przedsiębiorstwem o innowacyjnej, wieloprofilowej działalności. Oferujemy realizację kompleksowych dostaw, najwyższej jakości towarów katalogowych światowych producentów jak: SKF, NTN SNR, HIWIN, TAS Schäfer, TENTEC, LOCTITE, a także produktów własnych. Dostarczamy towary i produkty do działów utrzymania ruchu jak i na pierwszy montaż w wielu gałęziach przemysłu: energetyka, chemia, ciepłownictwo, przetwarzanie surowców i minerałów naturalnych, utrzymanie ruchu linii produkcyjnych, zagospodarowywanie i recycling odpadów, zakłady produkcyjne różnych branż.

 • Firma prowadzi działalność o charakterze produkcyjno-usługowym. Firma zajmuje się szeroko rozumianym znakowaniem i identyfikacją produktów. Swoją działalność rozpoczęła od produkcji prostych etykiet samoprzylepnych i konsekwentnie od 15 lat poszerza wachlarz oferowanych produktów i usług stając się liderem polskiego rynku branży znakowania i identyfikacji produktów.

 • Firma zajmuje się min. cieciem laserowym blach, gięciem blach, CNC frezowaniem oraz handlem wyrobami hutniczymi

 • Firma wykonuje wszelkie konstrukcje spawane aluminiowe, nierdzewne oraz z innych metali kolorowych, ogrodzenia, balustrady, wyposażenie do produkcji, części do maszyn i wiele innych. Ponad 30-letnie doświadczenie oraz wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i procesów pozwala spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 • MODERO Architekci Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych, ponadto świadczy usługi kierownika budowy, inspektora nadzoru oraz pełni rolę koordynatora budowy.

 • Modii3D świadczy usługi graficzne 3D skierowane dla przemysłu. Wykonuje wizualizacje 3D, animacje 3D, aplikacje interaktywne oraz szkoleniowe, aplikacje z wykorzystaniem Wirtualnej Rzeczywistości.

 • Firma świadczy usługi ogólnobudowlane. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych takich jak: hale produkcyjne, magazyny oraz obiektów użyteczności publicznej: szpitale, kryte pływalnie, biurowce, obiekty handlowe oraz budynki mieszkalne.

 • Wiodący europejski producent mebli i krzeseł biurowych. Od 3o lat pomaga firmom na całym świecie urządzać przestrzeń biurową. Najpierw określa ich potrzeby a następnie dobiera i dostarcza rozwiązania oraz produkty, które uczynią pracę zdrowszą, wydajniejszą i bardziej komfortową. Ponadto wyposaża miejsca użyteczności publicznej takie jak miejsca opieki zdrowotnej, kilkudziesięciotysięczne stadiony, czy sale koncertowe.

 • Wznoszenie obiektów budowlanych, remonty mieszkań, lokali użytkowych.

 • Firma P.H.U.P. ,,KRYMA” istnieje od 1982 roku. Głównie zajmujemy się realizacją remontów budowlanych. Większość prac przeprowadzana jest w zasobach spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych na terenie województwa śląskiego.

 • Biuro Bankowości Przedsiębiorstw PKO Banku Polskiego w Katowicach jest jednostką dedykowaną dla współpracy z przedsiębiorcami z regionu śląska i okolic. Zadaniem Biura jest doradztwo w wyborze odpowiednich narzędzi finansowych oraz wsparcie ekspertów w podejmowanych decyzjach finansowych i inwestycyjnych.

 • Kancelaria Porwisz i Partnerzy od lat świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców. Nasze usługi obejmują pełne spektrum związane z obsługą klientów biznesowych (tzw. Full service law firm). Dzięki oddziałom w Gliwicach oraz Warszawie, Kancelaria jest w stanie świadczyć swoje usługi dla przedsiębiorców nie tylko z regionu śląska czy małopolski, ale również dla przedsiębiorców prowadzących działalność w wymiarze ogólnopolskim, zaś dzięki zrzeszeniu w międzynarodowej sieci kancelarii prawnych Lexwork, Kancelaria Porwisz i Partnerzy jest partnerem biznesu również w wymiarze międzynarodowym.

 • PREFAMET-ZREMB Spółka Akcyjna specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu obiektów przemysłowych w profesjonalne urządzenia transportu ciągłego – przenośniki. Szczycimy się wieloletnim doświadczeniem w tej branży, a także bardzo dużym dorobkiem w realizowaniu dostaw pojedynczych przenośników, jak również całych nitek technologicznych wraz z systemami sterowania i automatyki przemysłowej, do wielu znaczących zakładów przemysłowych z branż: chemicznej, spożywczej,ceramicznej i innych, a także wielu indywidualnych przedsiębiorstw dla usprawniania prac przeładunkowych i magazynowych.

 • Obsługa informatyczna firm, Internet dla firm w Gliwicach,

  Pompy ciepła, Fotowoltaika

 • Prodron to inżynier i dealer dronów dla profesjonalistów. Firma szczególnie wspiera bezpieczeństwo osób i obiektów flotą bezzałogowych statków powietrznych. Drony realizują działania prewencyjne oraz szybko dostarczają aktualne dane wizyjne i fotogrametryczne wysokiej rozdzielczości w formie surowej lub w postaci raportu sytuacji, zmian i anomalii.

 • Firma wykonuje następujące usługi: 1) Ochrona danych osobowych 2) Ochrona przeciwpożarowa 3) Ochrona osób i mienia 4) Ochrona informacji niejawnych 5) Bezpieczeństwo i higiena pracy

 • Wspierają przyszłych i obecnych przedsiębiorców. Pozyskują środki zewnętrzne, dotacje, dofinansowania. Świadczą usługi concierge dla przedsiębiorców. Pomagają w szczególnym zakresie w biznesplanach, szkoleniach, doradztwie, rekrutacji, marketingu i odszkodowaniach

 • Produkcja oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. Zarządzanie produkcją, magazynem WMS. Oprogramowanie do elektronicznego obiegu dokumentów DMS. Własne Data Center.

 • Firma Proof-Tech Sp. z o.o. jest producentem systemu do wykonywania powłokowych pokryć dachowych – HYDRONYLON oraz systemu renowacji ścian HYDROVERT. Firma oferuje kompleksowe wsparcie techniczne i obsługę wykonawczą.

 • Tworzenie kompleksowego pakietu usług projektowo-realizacyjnych dla potrzeb obiektów przemysłowych i administracji państwowej oraz działania w zakresie ochrony środowiska, a zwłaszcza oczyszczalni ścieków.

 • Produkcja, przesyłanie i dystrybucja ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody na terenie miasta Gliwice zgodnie z koncesjami udzielonymi przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

 • Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM od 1999 roku prowadzi działalność konsultingowo-szkoleniową na terenie całej Polski. Blisko 700 klientów – przedsiębiorstw polskich i zagranicznych zaufało nam powierzając nam usługi wdrażania systemów zarządzania, szkoleniowe czy też doradcze. Świadczymy usługi w obszarach projektowania, wdrażania i szkolenia w zakresie systemów, m.in.: ISO, Standardów Akredytacyjnych w Placówkach Służby Zdrowia, Dobrych praktyk dystrybucyjnych w farmacji, SQAS, SCC, AS/EN 9100, Zakładowej Kontroli Produkcji, Standardów AQAP, Wewnętrznych Systemów Kontroli (WSK) i innych standardów. Wyspecjalizowaliśmy się we wdrażaniu Systemów Zarządzania w Służbie Zdrowia. Wśród naszych konsultantów znajdują się eksperci i audytorzy właśnie z tej branży.

 • Produkcja i sprzedaż urządzeń hydrotechnicznych. Świadczymy usługi w zakresie projektowania w/w urządzeń oraz urządzeń nietypowych, samodzielnie lub we współpracy z biurami projektowymi. Poszerzyliśmy również działalność o usługi rachunkowe.

 • PRUiM S.A. w Gliwicach jest firmą wykonującą roboty drogowe i inżynieryjne głównie na terenie aglomeracji śląskiej, a także w innych regionach kraju. Swoją pozycję buduje bazując na ponad 40 letnim doświadczeniu zdobytym przy realizacji robót oraz w oparciu o wysoko wykwalifikowaną kadrę i stale rozwijany potencjał wykonawczy – nowoczesny sprzęt wiodących producentów krajowych i zagranicznych oraz współczesne technologie i materiały. Spółka specjalizuje się w prowadzeniu robót drogowych, mostowych, inżynierskich i usługowych.

 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach należy do ścisłej czołówki firm z branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce. Od 1998 roku jest spółką prawa handlowego, działającą w obszarach dostarczania wody, odbioru i utylizacji ścieków, zarządzania infrastrukturą sieci wodno-ściekowej na terenie gmin Gliwice, Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice.

 • Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest eksploatacja i prowadzenie instalacji przetwarzania odpadów, unieszkodliwianie nieczystości oraz produkcja energii elektrycznej. Obszar działania spółki obejmuje gminę Gliwice.

 • Biuro architektoniczne. Biuro projektuje dla biznesu, przemysłu i dewelopera. Zapewnia pełną obsługę inwestycji m.in. analizy przedprojektowe i doradztwa inwestorskie, wielobranżową dokumentacje projektową do wszystkich faz inwestycji, prowadzenie procedur urzędowych oraz nadzór inwestorski. Firma pracuje w oparciu o nowe technologie w tym projektowanie Projektantom w pracy przyświeca motto architektura potrzeb – tworzą z myślą o przyszłym użytkownikach , wyzwaniach organizacyjnych i biznesowych klientów, a takaże w duchu ekologii.

 • Salony optyczne, Vision Optyk w Gliwicach i Lędzinach świadczą usługi badania wzroku, dopasowania opraw okularowych oraz doradztwa najlepszych rozwiązań optycznych. Salony zatrudniają wykwalifikowany personel, posiadają gabinety do badań wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

 • Santander Bank należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Jest jednym z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku, obsługującym Klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Klientom oferuje kompleksowe usługi finansowe na najwyższym poziomie, wspierane przez nowoczesne technologie bankowe.

 • Instytut świadczy usługi naukowo-badawcze, doradcze i szkoleniowe na rzecz producentów stali, użytkowników stali i instytucji publicznych związanych z hutnictwem żelaza i stali. Instytut realizuje kompleksowe projekty badawcze i badawczo-wdrożeniowe z zakresu wyrobów i technologii przemysłu stalowego, obejmujące: przygotowanie koncepcji produktowo-technologicznej, analizę rynków zbytu wyrobów i opłacalności przedsięwzięcia, opracowanie lub udoskonalenie wyrobu czy technologii, dobór urządzeń produkcyjnych, opracowanie systemu kontroli procesu i jakości wyrobu, wdrożeniowy nadzór autorski i udział w uruchomieniu produkcji.

 • Instytut prowadzi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk technicznych.

 • Oddział Materiałów Ogniotrwałych jest jedną z niewielu w Polsce jednostką badawczą wyspecjalizowaną w zakresie wytwarzania, stosowania i metodyki badań materiałów ceramicznych do zastosowań wysokotemperaturowych, przetwórstwa surowców oraz zastosowania surowców i ceramiki w ochronie środowiska. Przedmiotem działalności jest działalność naukowo-badawcza, wdrożeniowa, produkcja doświadczalna oraz usługi w tym w szczególności laboratoryjne oraz doradcze i konsultacyjne obejmujące szeroko rozumianą problematykę materiałów ogniotrwałych.

 • Silesia Park S.A. w grupie kapitałowej Grupa ZASADA. Przedmiotem działania spółki są nieruchomości komercyjne. Spółka posiada do sprzedaży w Pyskowicach k. Gliwic 285 ha gruntów inwestycyjnych objętych MPZP (przemysł, logistyka, mieszkaniówka).

 • Firma zajmuje się pozostałym doradztwem w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.

 • Związek został powołany dla wzmocnienia pozycj i prywatnych pracodawców. Jesteśmy organizacją pozarządową. Dzisiaj organizacja zrzesza 41 podmiotów gospodarczych zatrudniających około 1500 osób. Są to firmy budowlane wykonawcze, producenci materiałów budowlanych oraz hurtownie. Do głównych celów Związku założonych na 2008r należy: czynny udział w pracach gliwickiej Rady Gospodarczej, Forum budownictwa Śląskiego, KBiN, Izbą Budownictwa i RIPH; ochrona praw i interesów przedsiębiorstw zrzeszonych w Związku: popularyzacja ustawodawstwa; organizowanie szkoleń i kursów; przedstawicielstwo zawodowe i gospodarcze wobec organów samorządowych oraz udział wspólnie z KBiN w procesie ustanawiania prawa.

 • ŚSM Sp. z o.o. świadczy usługi dla klienta korporacyjnego, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz klientów indywidualnych. Usługi obejmują m.in. dzierżawę łączy, transmisję obrazu, danych i głosu, rozwiązania IT, usługi serwerowe, monitoring przemysłowy, reklamę multimedialną (ekrany led), doradztwo w zakresie innowacji, organizację różnorodnych eventów, usługi inwestora zastępczego oraz outsourcingu. ŚSM pozyskuje również środki unijne na projekty oraz prace badawczo-rozwojowe w obszarze inteligentnych specjalizacji, a także w zakresie odnawialnych źródeł energii.

 • Śląski Dom Brokerski Sp. z o.o. wspiera firmy poszukujące optymalnej ochrony ubezpieczeniowej oraz zajmuje się negocjacją ceny. To licencjonowany broker ubezpieczeniowy, świadczący usługi od 2010 roku ( na mocy zezwolenia KNF nr 1660/10). Zespół tworzą profesjonalni doradcy, którzy świetnie rozumieją potrzeby biznesu i stale monitorują rynek, szukając opcji spełniających oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

 • Jest to miejsce skoncentrowane na intensywnym rozwoju przedsiębiorczości, pomyśleliśmy o stworzeniu niezbędnych do tego przestrzeni użytkowych. W swojej ofercie dysponuje kilkusetmetrową powierzchnią przeznaczoną do wynajmu, z możliwością jej dostosowania do indywidualnych potrzeb naszych Partnerów, również w wariancie najnowocześniejszych rozwiązań aranżacyjnych. Swoja działalność prowadzi w Parku ok 20 najemców, w tym firmy z branży IT, architektury, geodezji, ochrony środowiska.

 • Firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i transportu, elastycznie dopasowane do indywidualnych potrzeb, zapewniając nowatorskie rozwiązania i zarządzanie zaawansowanymi projektami logistycznymi.

 • Agencja rekrutacyjna, która od 10 lat skutecznie wspiera firmy w wyszukiwaniu wyspecjalizowanych pracowników.  Główne usługi, które świadczy to : rekrutacje, leasing pracowniczy, obsługa kadrowa, motywacja personelu i oceny pracownicze. Firma zatrudnia kilkuset pracowników w całej Polsce, rekrutuje do międzynarodowych firm i korporacji z różnych branży, jej baza kandydatów jest na bieżąco aktualizowana i rozbudowywana.

 • SoftMaster Ryszard Mikołajczyk działa w dwóch obszarach: Oświetlenia LED – od 2004 roku specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, sprzedaży i montażu energooszczędnych źródeł światła LED. Współpracuje z architektami i dekoratorami wnętrz w zakresie realizacji ich projektów, oferuje także zainteresowanym inwestorom własne rozwiązania. Posiada zaszczytny tytuł „Firma przyjazna architektom”. Oferują nie tylko importowane produkty lecz produkowane na Śląsku oświetlenie LED o długiej żywotności oraz gwarancjach na poziomie 5-7 lat. Outsorcing IT – od 1994 roku realizują kompleksową obsługę informatyczną firm. Prowadzą sprzedaż sprzętu komputerowego, kas fiskalnych, programów do prowadzenia firm klasy ERP/Digitland Enterprise, Optima/. Świadczą szeroki zakres usług informatycznych oraz serwisu IT. www.softmaster.pl

 • SONIQSOFT JRMM Sp. z o.o. jest innowacyjną firmą konsultingowo-informatyczną. Tworzą dedykowane aplikacje webowe oraz zaawansowane oprogramowanie dla firm, których funkcjonalności nie są dostępne w typowych produktach komercyjnych. Obszary ich działania to przede wszystkim bezpieczeństwo teleinformatyczne, wytwarzanie oprogramowania oraz prowadzenie projektów w obszarze automatyki i procesów przemysłowych. Dostarczają produkty najwyższej jakości, bazujące na rozwiązaniach premium.

 • Stowarzyszenie GTW to największa organizacja w Gliwicach oraz jedna z największych na Śląsku. Od lat skutecznie rozwija projekty społeczne, sportowe oraz kulturalne. Nasza organizacja powstała z inicjatywy harcerzy 19 Gliwickiej Drużyny Harcerskiej i łączy w swoich działaniach obszar wychowania, sportu, kultury oraz edukacji. Współpracujemy z administracją publiczną oraz prywatnymi przedsiębiorcami. Wielokrotnie nasza organizacja oraz poszczególni jej członkowie zostali nagradzani za swoją działalność. Stowarzyszenie prowadzi działalność gospodarczą, zarządza takimi obiektami jak: Stacja Artystyczna Rynek, Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang, Boisko ARENAORKANA.

 • Stowarzyszenie skupiające lokalnych kupców, stworzone w celu wspierania gliwickiego handlu.

 • SWIFT to firma działająca w obszarze m.in. tworzenia projektów, pozyskiwania funduszy, szkoleń, doradztwa, promocji oraz informatyki. Współpracuje z jednostkami naukowymi, czego efektem jest między innymi opracowany (wraz z Politechniką Śląską) Audyt konkurencyjność dla MŚP z elementami analizy potrzeb technologicznych w ramach projektu badawczego (dofinansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości).

 • Produkcja podstawowych chemikaliów organicznych i nieorganicznych

 • Placówka powstała w lipcu 1986 roku. Początkowo funkcjonowała tylko jako Szpital Położniczo-Ginekologiczny w Gliwicach. Po przyłączeniu innych oddziałów szpitalnych w roku 2002 powstał Szpital Wielospecjalistyczny, który stanowił jedną z najlepiej ocenianych przez pacjentów placówek opieki zdrowotnej w regionie.W roku 2007 szpital został przekształcony w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, a od 2012 roku z mocy ustawy funkcjonujemy jako Podmiot Leczniczy, który świadczy usługi w zakresie:

  • położnictwa,
  • ginekologii,
  • neonatologii,
  • okulistyki,
  • laryngologii.
 • Agencja pracy. Firma zajmuje się pośrednictwem pracy. Dostarcza pracowników tymczasowych, pomaga znaleźć pracowników, przeprowadza rekrutacje. Specjalizują się w dostarczaniu pracowników z Ukrainy.

 • Kompleksowe usługi gastronomiczne, organizacja imprez okolicznościowych.

 • Dystrybucja i handel energią elektryczną.

 • Wspieranie przedsiębiorczości w środowisku absolwentów i pracowników naukowych Politechniki Śląskiej oraz prowadzenie transferu technologii do małych i średnich przedsiębiorstw, wynajem pomieszczeń.

 • Firma wdraża praktyczne rozwiązania związane z efektywnością energetyczną rozumianą , jako pomysły techniczne zmniejszające zużycie energii cieplnej, elektrycznej, gazowej. Działa na terenie całej Polski, klientami są spółdzielnie mieszkaniowe, zakłady przemysłowe, galerie handlowe, szkoły wyższe, szpitale i wiele innych.

 • tuPolska to spółka będąca właścicielem lokalnych serwisów informacyjnych. Specjalizuje się w : budowaniu wizerunku przedsiębiorstw, szczególnie w internecie i mediach społecznościowych, kompleksowym tworzeniu lokalnych serwisów informacyjnych; kreowaniu wizerunku gmin i miast w internecie, w tym w mediach społecznościowych; jednoczeniu i integrowaniu lokalnych społeczności i przedsiębiorczości; inicjowaniu procesów utożsamiania się mieszkańców z regionem.

 • Victora Day Spa to luksusowy Instytut Odnowy Biologicznej oferujący zabiegi z zakresu kosmetologii, Spa & Welless, depilacji laserowej oraz wyszczuplania i modelowania sylwetki. Firma powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb najbardziej wybrednych klientów . Starannie dobrany personel kosmetologów i fizjoterapeutów to ludzie z pasją, pragnący ciągle się rozwijać i doskonalić umiejętności. Victoria Day Spa dba nie tylko o dobro ciała ale także o komfort ducha zapewniając pełen relaks oraz niepowtarzalna atmosferę. Instytut zyskał renome oraz został wyróżniony ogólnopolskimi, prestiżowymi nagrodami.

 • Vit Pharma to polski producent suplementów diety opartych na naturalnych składnikach. Suplementy nie zawierają cukru, sztucznych konserwantów, barwników i wypełniaczy. Misją Vit Pharma jest dostarczenie na rynek farmaceutyczny i zielarski suplementów diety posiadających standaryzowane naturalne składniki, aby stanowiły jak najlepsze uzupełnienie codziennej diety w witaminy, minerały oraz inne składniki aktywne potrzebne do funkcjonowania organizmu.

 • Firma prowadzi kompleksowe usługi informatyczne, outsourcingowe, teleinformatyczne, wykonywanie dodatkowych aplikacji i systemów informatycznych, budowa sieci transmisji danych oraz stacji bazowych dla telefonii komórkowej, instalacja aparatury pomiarowej i teletrans.

 • Witan Centrum Podłóg to miejsce, gdzie znajdziesz najlepsze oferty posadzek obiektowych i domowych razem z doradztwem i wykonawstwem oraz serwisem podwykonawczym. Wykładzina, parkiet, żywica, beton, tarasy

 • Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.

 • Workerservice łączy ze sobą innowacyjność oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi kadrowo-płacowej, rekrutacji oraz legalizacji zatrudnienia.

 • Podstawowe obszary aktywności CKZ to:

  Kształcenie i doskonalenia dorosłych – kursy i szkolenia w około 100 zawodach i specjalnościach (m. in. Kursy dla przyszłych oraz zawodowych kierowców; Kursy na obsługę oraz konserwację urządzeń UTB, Kursy Spawania, Kursy obsługi oraz programowania obrabiarek CNC, Kursy eksploatacyjne oraz dozorowe elektroenergetyczne G1, G2, G3, Kursy budowlane, Kursy księgowo-biurowe, Kursy fryzjersko-kosmetyczne, Kursy gastronomiczne, Szkolenia z zakresu IT, Szkolenia miękkie i inne wg. Zapotrzebowana

  Egzaminowanie i certyfikowanie umiejętności – możliwość potwierdzenia kwalifikacji, umiejętności i wiedzy w ramach Komisji Egzaminacyjnych działających przy ZDZ (Komisja Kwalifikacyjna URE, Oddziałowa Komisja Spawalnicza, Komisja oceniająca personel F-Gazy oraz Komisja ECDL

 • Działalność ZBM I TBS Sp. z o.o. polega na świadczeniu usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami (gminnymi, wspólnot mieszkaniowych, właścicieli prywatnych), budowie mieszkań czynszowych w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz budowie domów jednorodzinnych w systemie deweloperskim.

 • Zielone Design to studio projektowe, które dąży do doskonałości w zakresie projektowania, dba o detale, bazuje na solidnej wiedzy o cechach i właściwościach roślin, wykorzystuje modernistycznr elementy małej architektury w zielonych aranżacjach. Pracownia jest wystarczająco duża ( przy współpracy z architektami, geodetami, specjalistami branżowymi, szkółkarzami) by podołać złożonym i długoterminowym projektom, a równocześnie mała, aby zachować indywidualne podejście.