Warning: Undefined array key "file" in /home/virtualki/175227/wp-includes/media.php on line 1745

Warning: Undefined array key "file" in /home/virtualki/175227/wp-includes/media.php on line 1745
Categories: Aktualności
Share

Akcja – „Badania zamiast kwiatka”

To symboliczna akcja, mająca na celu zwrócić szczególną uwagę na szeroki wachlarz badań profilaktycznych. „Badaj się zanim będzie za późno!!„. Czy kwiaty są złe? Nie, ale zbadanie się zanim będzie za późno, jest lepsze…!

Dzień Kobiet, Dzień Matki, święta czy urodziny, to świetna okazja, aby obdarować kwiatami, komplementami lub innymi prezentami bliskie nam kobiety: mamę, babcię, siostrę, koleżankę z pracy, pracownicę. Wśród wielu składanych życzeń zdrowie wymieniamy zazwyczaj na pierwszym miejscu – podkreśla to jego wyjątkowe znaczenie w naszym życiu. Ważne uroczystości to dobry moment, aby zastanowić się, czy najbliższe nam osoby rzeczywiście odpowiednio o nie dbają. Czy wykonują niezbędne badania i regularnie zasięgają konsultacji u lekarzy specjalistów?

Mówi się, że współczesna kobieta pracuje na dwóch etatach – obowiązki zawodowe przeplatane są domowymi, a to skutecznie minimalizuje ilość wolnego czasu, przeznaczonego wyłącznie „dla siebie”.

Zapytajmy bliskie nam kobiety:
Czy wiesz, że tylko 59 proc. kobiet bada się regularnie? Czy jesteś w tej grupie? Kluczem jest styl życia i profilaktyka – zadbaj o siebie, nie tylko od święta.

Wśród badań, które każda kobieta powinna wykonywać przynajmniej raz w roku znajdują się: morfologia, stężenie glukozy we krwi, badanie ogólne moczu, pomiar ciśnienia tętniczego, stężenie hormonów tarczycy, cytologia, USG piersi, mammografia oraz konsultacje okulistyczne, ginekologiczne i dermatologiczne połączone z oceną dermatoskopową zmian skórnych.

W jaki sposób zachęcić kobiety do regularnych badań profilaktycznych?
Wychodząc naprzeciw zapracowanym bliskim nam paniom ofiarujmy im bony podarunkowe

Badanie zamiast kwiatka”.
Podarujmy takie bony naszym koleżankom z pracy lub pracownicom w ramach benefitów pracowniczych. Pokażmy im, że są dla nas ważne i dlatego dbamy o ich zdrowie.

Bądź profilaktyczna

Jeśli mieścisz się w widełkach wiekowych 45-74 lata, masz aktualne ubezpieczenie zdrowotne i przez ostatnie 24 miesiące nie korzystałaś z bezpłatnych badań przesiewowych w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”, możesz je zrobić w mammobusie naszego Instytutu, którego rozkład postojów w marcu przedstawiamy poniżej lub odwiedzić nasz Instytut i wykonać je stacjonarnie w dogodnym dla siebie terminie

Przypominamy, że nasz mammobus wyposażony jest w nowoczesny system do mammografii cyfrowej pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu przy zastosowaniu bardzo niskiej dawki promieniowania. Badanie wykonywane jest w komfortowych warunkach przez personel kobiecy. Zachęcamy do ustalenia terminu badania w mammobusie pod nr tel.: 32 278 98 96 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00).

Na stacjonarną bezpłatną mammografię cyfrową w naszym Instytucie w ramach ramach „Programu profilaktyki raka piersi” nie trzeba mieć skierowania ani zaproszenia. Wystarczy w dniu badania zarejestrować się w rejestracji Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej (nowy budynek, I piętro).

Więcej na temat stacjonarnej i mobilnej mammografii na stronie Instytutu

https://gliwice.nio.gov.pl/dla-pacjenta/mammografiamammobus

https://gliwice.nio.gov.pl/dla-pacjenta/mammografiamammobus

 

Badanie-zamiast-kwiatka

 

Górnośląska Fundacja Onkologiczna/Biuro Fundacji

Wybrzeże Armii Krajowej 13, 44-102 Gliwice
T.: +48 881 388 103,  W.:www.fundacjaonkologiczna.pl
NIP: 6311920964, REGON: 271874298, KRS: 0000179042

Pozostałe posty

  • Zaproszenie na spotkanie pt. „Transformacja Śląska – jak sfinansować dywersyfikację działalności”

  • RIPH strona główna

    Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oferuje sprzedaż używanych urządzeń i akcesoriów

  • Marsz 5km Dobra ( 16 czerwca 2024r.) – Zaproszenie