Categories: Aktualności
Share
Zapraszamy Państwa do udziału w misji gospodarczej do Botswany w dniach 10-14 października 2023 r. , którą organizujemy w związku z odbywającym się w Gaborone EU-Botswana Business Forum – EBBF oraz Global Expo Botswana GEB. GEB 2023 to już 17 edycja wielobranżowych targów i spotkań business-to-business (B2B) organizowanych przez Botswana Investment and Trade Centre (BITC) na zlecenie rządu Botswany.
Misja gospodarcza do Botswany przygotowywana jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z partnerem KIG – Botswana Investment and Trade Center.EU-Botswana Business Forum – EBBF oraz Global Expo Botswana (GEB) oferują możliwość udziału w licznych sesjach B2B, spotkaniach networkingowych, debatach i warsztatach informacyjnych dotyczących priorytetowych sektorów rekomendowanych do współpracy z botswańskimi partnerami, w tym:
• zdrowie i sektor farmaceutyczny
• agrobiznes / przetwórstwo rolno-spożywcze
• usługi finansowe i biznesowe
• produkcja, branża motoryzacyjna i e-mobilność
• ICT i innowacje
• górnictwo
• energia odnawialna i efektywność energetyczna

Celem misji jest zapoznanie się z możliwościami współpracy inwestycyjnej i biznesowej, jakie oferuje Botswana oraz udział w bezpośrednich spotkaniach networkingowych w celu nawiązania współpracy z partnerami gospodarczymi z Botswany.

Dlaczego warto współpracować z Botswaną i na jakich zasadach? Jeśli chcecie Państwo poznać możliwości współpracy oraz warunki inwestycyjne jakie oferuje Botswana, zapraszamy do udział w misji gospodarczej!
Podczas misji uczestnicy zapoznają się ze specyfiką gospodarki Botswany i możliwościami wejścia na rynek z uwzględnianiem mechanizmów wprowadzanych przez rząd Botswany; poznają możliwości w zakresie wzajemnej współpracy handlowo-inwestycyjnej w priorytetowych sektorach oraz udogodnienia dla inwestorów i związane z nimi możliwości dla polskich firm.

Dlaczego Botswana?
Botswana ma wiele do zaoferowania przedsiębiorcom szukającym możliwości współpracy w Afryce. Jest jednym z najbardziej stabilnych politycznie i najlepiej prosperujących gospodarczo krajów Afryki, ponadto zapewnia bezpieczne i przyjazne środowisko dla inwestycji zagranicznych i współpracy biznesowej:
Silny wzrost gospodarczy: Botswana ma jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Afryce, ze średnią roczną stopą wzrostu wynoszącą 4% w ciągu ostatniej dekady;
Środowisko przyjazne biznesowi: Botswana wdrożyła reformy i kreuje politykę pro biznesową, w tym zachęty podatkowe, usprawnione procedury biurokratyczne i skuteczny system prawny;
Strategiczne położenie: Centralnie położona w SADC (Southern African Development Community) Botswana oferuje dostęp do siedmiu szybko rozwijających się rynków Afryki Południowej z najlepszą infrastrukturą śródlądową w Afryce i dobrze rozwiniętym środowiskiem logistycznym w regionie;
Bogate zasoby naturalne: Botswana posiada znaczne rezerwy, nie tylko diamentów, ale także miedzi, węgla, i innych minerałów;
System prawny: Botswana posiada solidny system prawny oparty na angielskim prawie zwyczajowym, który zapewnia inwestorom i przedsiębiorstwom pewność i ochronę;
Niska korupcja: według Transparency International Botswana ma reputację jednego z najmniej skorumpowanych krajów w Afryce.

KIG nawiązał współpracę z botswańskimi partnerami w 2018 roku i od tego czasu zorganizowaliśmy wspólnie z BITC zarówno misje wyjazdowe do Botswany, jak i spotkania w Polsce i wydarzenia B2B online, w tym:

https://kig.pl/seminarium-biznesowe-z-okazji-wi…
https://kig.pl/relacja-misja-gospodarcza-do-rpa…
https://kig.pl/relacja-botswana%E2%88%92poland-…
https://kig.pl/misja-gospodarcza-do-botswany-i-…

W ramach programu misji przygotowanego przez KIG i botswańskich partnerów przewidujemy dla Państwa:
udział w sesjach spotkań B2B z wyselekcjonowanymi partnerami ze strony botswańskiej, w konferencjach tematycznych i warsztatach biznesowych oraz spotkaniach networkingowych z udziałem lokalnych instytucji, biznesu i ekspertów rynkowych
oraz zajmujemy się pełna obsługą logistyczną wyjazdu, która zawiera: bilet w klasie ekonomicznej Warszawa – Gaborone – Warszawa, transport lokalny w Botswanie, opiekę organizacyjną ze strony KIG, w tym wsparcie w spotkaniach B2B na mcu, zniżkową rezerwację hotelu w Gaborone, ubezpieczenie, przygotowanie materiałów informacyjnych przeznaczonych na spotkania w Botswanie oraz promocję Państwa oferty poprzez lokalnych partnerów KIG, dla zainteresowanych – program towarzyszący.
Orientacyjny koszt udziału w misji kształtuje się w granicach 10.000-12.000 PLN netto.

Firmy zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia do dnia 31 lipca 2023 r. w celu przekazania szczegółów organizacyjno-finansowych związanych z udziałem w misji.

REJESTRACJA

 

Kontakt:

 

Elżbieta Wojtas
Tel.: 22 630 97 52
E-mail: ewojtas@kig.plAgnieszka Salamończyk
Tel.: 22 630 97 73
E-mail: asalamonczyk@kig.pl

 

Krajowa Izba Gospodarcza
Biuro Współpracy z Zagranicą

 

ul. Trębacka 4
00-074 Warszawa
tel: +48 22 630 96 13
e-mail: bwzz@kig.pl
www.kig.pl

Pozostałe posty

  • Zaproszenie na spotkanie pt. „Transformacja Śląska – jak sfinansować dywersyfikację działalności”

  • RIPH strona główna

    Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oferuje sprzedaż używanych urządzeń i akcesoriów

  • Marsz 5km Dobra ( 16 czerwca 2024r.) – Zaproszenie