Categories: Aktualności
Share

Krajowa Izba Gospodarcza i Ambasada Indonezji w Polsce zapraszają Państwa do udziału w misji Gospodarczej do Indonezji (Jakarta), która odbędzie się w dniach 15-19 pażdziernika br. obejmuje m.in. udział w następujących wydarzeniach: Indonesia – Europe Business Forum – IEBF 2023 oraz Global Expo Indonesia 2023 – 38. edycji wielobranżowych targów i spotkań business-to-business (B2B) organizowanych przez Ministerstwo Handlu oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indonezji.

Zmiany na geopolitycznej mapie świata , tocząca się wojna na Ukrainie czy zerwane łańcuchy dostaw jako wynik pandemii Covid wymuszają na przedsiębiorcach poszukiwania nowych kierunków i partnerów do współpracy handlowej oraz inwestycyjnej. zarówno w zakresie niezbędnego importu do swojej produkcji jak również pozyskania nowych rynków zbytu dla oferowanych towarów .

Cel misji:

• zapoznanie uczestników misji z możliwościami i warunkami współpracy handlowo-gospodarczej i inwestycyjnej, jakie obecnie oferuje Indonezja,
• udział uczestników misji w bezpośrednich, indywidualnych rozmowach B2B, B2G oraz spotkaniach net-workingowych z partnerami indonezyjskimi,
• udział w debatach oraz seminariach dotyczących rynku indonezyjskiego, / w ramach EU -Indonesia Business Forum 2023/,
• promocję polskiej oferty eksportowej.

Do udziału w misji zapraszamy firmy z priorytetowych sektorów rekomendowanych przez stronę indonezyjską. Są to: 
• części samochodowe,
• komponenty elektroniczne,
• sprzęt medyczny, farmaceutyki,
• higiena osobista ,
• meble i drewno ,
• zielona i cyfrowa gospodarka jak również ,
• żywność i napoje,
• gospodarka kreatywna,
• turystyka,
• przemysł obronny .

Warunki uczestnictwa:

Koszt udziału w misji obejmuje realizację programu merytorycznego oraz obsługę logistyczną uczestników wyjazdu: rezerwację przelotu: Warszawa –Jakarta – Warszawa, transport lokalny w Indonezji, opiekę organizacyjną ze strony KIG na miejscu, rezerwację hotelu w Jakarcie , ubezpieczenie, wsparcie organizacyjne w spotkaniach B2B, udział w eu-INDONESIA Business FORUM 2023 ORAZ, a także dla zainteresowanych – program towarzyszący.

Przewidywany koszt udziału w misji wynosi ok 10-11.000 PLN netto od osoby.

Firmy zainteresowane udziałem, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia do dnia 31 sierpnia 2023 r. w celu przekazywania dalszych informacji nt. planowanego wydarzenia oraz szczegółów organizacyjno-finansowych związanych z udziałem w misji.Program merytoryczny misji zostanie przygotowany dla Państwa przy udziale i wsparciu Ambasady Indonezji w Polsce , Ambasady RP w Indonezji , naszych lokalnych partnerów i stowarzyszeń biznesowych, z którymi Krajowa Izba Gospodarcza ma długoletnią współpracę.

Indonezja
GOSPODARKA:
Indonezja jest największą gospodarką wśród krajów Azji Południowo-Wschodniej. PKB wynoszący około 1 bln USD, sytuuje ją na szesnastym miejscu pod względem wielkości gospodarki, siódmym pod względem parytetu siły nabywczej. W 2023 r .prognozowany wzrost gospodarczy będzie oscylował w przedziale 4,7 do 5,5 proc., import ma rosnąć w średnim tempie ok. 11 proc Priorytetowe programy rozwoju kraju przyjęte przez rząd Indonezji dotyczą m,in: infrastruktury, cyfryzacji i sektora IT , produkcji przemysłowej . To stwarza korzystne warunki dla inwestorów zagranicznych zakresie lokowania produkcji czy dostarczania swoich usług.
LUDNOŚĆ:
Jest czwartym pod względem liczby mieszkańców 270 mln krajem na świecie, o relatywnie młodej populacji, stale rosnącej klasie średniej, której konsumpcja napędza rozwój gospodarki kraju. W ostatnich latach bardzo dynamicznie zwiększył się popyt na zagraniczne towary z grupy dóbr przemysłowych i konsumpcyjnych.
Indonezja – poprzez swoja przynależność do krajów ASEANU umożliwia wejście na rynki pozostałych krajów Azji Płd – Wschodniej na rynek ponad 650 mln konsumentów.

 

REJESTRACJA

 

Kontakt

 

Katarzyna Kaniewska
e-mail: kkaniewska@kig.pl
tel. 22 630 97 07

 

Krajowa Izba Gospodarcza
Biuro Współpracy z Zagranicą

 

ul. Trębacka 4
00-074 Warszawa
tel: +48 22 630 96 13
e-mail: bwzz@kig.pl
www.kig.pl
   

 

 

Wiadomość wysłana przez: Krajowa Izba Gospodarcza,Trębacka 4, 00-074 Warszawa

Pozostałe posty

  • Zaproszenie na spotkanie pt. „Transformacja Śląska – jak sfinansować dywersyfikację działalności”

  • RIPH strona główna

    Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oferuje sprzedaż używanych urządzeń i akcesoriów

  • Marsz 5km Dobra ( 16 czerwca 2024r.) – Zaproszenie