Nasi członkowie

Wszystkie firmy członkowskie

 • 4Edu Sp. z o. o. oferuje przeprowadzanie profesjonalnych szkoleń, których celem jest dostarczanie kompleksowej wiedzy i praktycznych umiejętnosci. Spółka oferuje kompleksowe wsparcie we wprowadzaniu skutecznych rozwiązań usprawniających funkcjonowanie podmiotów gospodarczych. Specjalnoscią 4Edu są szkolenia dla zarządców nieruchomości oraz szkolenia zawodowe dla branży budowlanej.

 • Firma zajmuje się realizacją szeroko pojętych przedsięwzięć w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji obiektów. Proponuje ofertę kompletną i kompleksową – zaczynając od przygotowania wstępnej koncepcji poprzez projekt uproszczony, budowlany, kosztorys, kompletację dostawy, realizację, uruchomienie, regulację, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 • Aiut jest jednym z największych europejskich integratorów systemów dla przemysłu. Od ponad 30 lat dostarcza na europejski i światowy rynek kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, IT oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Systemy Aiut są zorientowane na doskonalenie i optymalizację procesów przemysłowych oraz biznesowych i pracują na sukces partnerów na całym świecie.Aiut zapewnia najnowsze rozwiązania z dziedziny robotyki i mechatroniki oraz IoT rozwijane w laboratorium oraz centrum badań i rozwoju . Zbudowane przez lata specjalizacje pozwalają  projektować, budować i wyposażyć fabryki na całym świecie. Firma Aiut jest projektantem i producentem uznanych na rynku autonomicznych robotów mobilnych AIUT Formica, stanowiących część naszego kompleksowego systemu zarządzania produkcją i transportem wewnątrzzakładowym. Ponadto rozwiązania z grupy Maximo EAM/CMMS usprawniają inteligentne zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa.

 • To uczelnia akademicka działająca na terenie Śląska. Stosuje ona edukacyjne standardy Unii Europejskiej. Prowadząc działalność akademicką w wymiarze europejskim. Uczelnia łączy prawie 30-letnią tradycję z podejmowaniem zadań teraźniejszości oraz wyzwań przyszłości. W nauczaniu i wychowaniu młodzieży Uczelnia dąży do przekazywania najnowszej wiedzy, etosu rzetelnej pracy oraz odpowiedzialności wobec społeczeństwa, a w badaniach naukowych kieruje się poszanowaniem prawdy praz pożytkiem społecznym.

 • Akademia WSB jest akademicką uczelnią wyższą, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz stopnia doktora w 4 dyscyplinach naukowych: nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogika, nauki o bezpieczeństwie, inżynieria lądowa, geodezja i transport. Kształci w 5 lokalizacjach( w siedzibie w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziałach Zamiejscowych w Cieszynie, Żywcu, Olkuszu i Krakowie) na 24 kierunkach studiów I-go i II-go stopnia, jednolitych studiach magisterskich, prowadzi studia dualne, realizuje studia Executive MBA oraz Master of Business Administration ( partner kierunku: EY Academy of Business), jest liderem kształceniu podyplomowym ( oferta ponad 100 kierunków podyplomowych), prowadzi szkołę doktorską oraz seminaria doktorskie.

 • Kancelaria – Rzeczoznawca majątkowy. Wycena przedsiębiorstw oraz zagranicznych części przedsiębiorstw. Wycena składników majątku, jak: maszyny, urządzenia i linie produkcyjne, wartości niematerialne i prawne (know-how, znak towarowy itd), nieruchomości komercyjne na terenie całej Polski. Wycena nieruchomości mieszkalnych na terenie całego woj. śląskiego. Wycena całych inwestycji deweloperskich. Wsparcie i współpraca przy restrukturyzacji i upadłości. Due dilligence, biznes plany i prognozy finansowe oraz kompleksowe prowadzenie inwestycji (w tym deweloperskich).

 • Firma jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Do jej klientów należą tacy giganci światowego przemysłu jak: Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Lila Logistik, Asi Group, Budizol, DB Schenker; czy prestiżowe uczelnie – Politechnika Śląska i Politechnika Wrocławska.

 • Apa Group to lider na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. APA posiada ponad 20 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Do klientów APA należą tacy giganci światowego przemysłu jak VW, Eisenmann, Fiat, Opel, 3M, MAN, Lila Logistik, Asi Group, Budizol, DB Schenker, Tesla, czy prestiżowe uczelnie – Politechnika Śląska i Politechnika Częstochowska. Rozwiązania APA wyróżnia intuicyjność, niezawodność i innowacyjność. Przenoszą doświadczenie i know-how zdobyte w branży przemysłowej na obszar inteligentnej automatyki stosowanej w biznesie, życiu codziennym i miastach. W centrum działań APA zawsze znajduje się człowiek i jego potrzeby. Działają wszędzie tam, gdzie trzeba oswoić technologię i uczynić ją bardziej użyteczną. Gdzie liczy się pomysł i praktyczny wymiar projektu. Celem APA jest uczynienie przestrzeni miejskiej bardziej przystępnej. Wymyślenie jej na nowo. Dla Ciebie.

 • Firma specjalizuje się w szkoleniach dla firm i jednostek samorządu terytorialnego, dostarczaniu informacji o możliwościach finansowego wsparcia z UE, przygotowywaniu niezbędnej dokumentacji projektów współfinansowanych z funduszy unijnych. Firma oferuje również rozliczenia przedsięwzięć dotowanych przez UE oraz kompleksowe zarządzanie projektami.

 • Firma ASA Consulting prowadzi działalność w obszarach: zarządzania ryzykiem, ochrony danych osobowych – w tym analiza ryzyka, bezpieczeństwa informacji, audytu, ubezpieczeń – szczególnie gwarancje finansowe, organizacji szkoleń i eventów w Austrii.

 • Aureus to instytucja doradcza, która oferuje usługi i produkty w obszarze finansowo-prawnym. Pomaga swoim Klientom w następujących obaszarach:

  – leasing, pożyczka, wynajem długoterminowy

  – ubezpieczenia majątkowe i na życie

  -księgowość i doradztwo podatkowe

  -obsługa firm transportowych

  Firma zapewnia pomoc najwyższej klasy specjalistów w każdym z wymienionych obszarów

 • AURO Business Park to kameralny kompleks oferujący na wynajem wysokiej klasy powierzchnie biurowe oraz hale produkcyjno-magazynowe. Firma AURO Sp. z o.o. poza budową obiektów przeznaczonych na wynajem, odpowiada za administrację i zarządzanie wybudowanych przez siebie obiektów. Dzięki temu, obecni i przyszli Najemcy mają zagwarantowaną wysoką jakość obsługi.

 • Usługi w dziedzinie automatyki przemysłowej, oprogramowanie i rozruchy obiektów przemysłowych

 • Restauracja organizuje wszystkie rodzaje uroczystości rodzinnych oraz imprezy firmowe. W swojej ofercie restauracja posiada również profesjonalny catering. Menu bazuje na przepisach kuchni polskiej.

 • Bank Spółdzielczy w Tychach oferuje szeroki wachlarz produktów i usług bankowych przeznaczonych dla podmiotów gospodarczych. Oferta obejmuje zarówno rachunki bieżące niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej, jak również produkty kredytowe dla podmiotów gospodarczych. Bank oferuje również kompleksową obsługę osób prywatnych.

 • Klinika medycyny hiperbarycznej. Profesjonalne zabiegi w medycznej komorze hiperbarycznej marki Perry Baromedical w ciśnieniu powyżej 2 atmosfer.

 • Firma rodzinna na rynku od 2014 roku. Zajmująca się transportem oraz pośrednictwem w handlu nieruchomościami

   

 • Baseballowy Klub Sportowy „Rawa Katowice” istnieje od 2006roku. Obecnie klub tworzy 5 sekcji: pierwsza drużyna, 4 sekcje młodzieżowe i dziecięce. Klub posiada wybudowany w 2022 roku dzięki wsparciu Miasta Katowice jedno z najlepszych w Polsce boisk baseballowych ze sztucznym oświetleniem. Współpraca z BKS „Rawa Katowice”to nie tylko możliwość promowania marki poprzez widowiskową i coraz bardziej popularną w Polsce dyscyplinę sportową, to również możliwość wpływania na sportowy rozwój dzieci w naszym regionie.

 • BetaSoft oferuje oprogramowanie dla firm (obieg dokumentów, CRM, wierzytelności, CDN Optima, Simple System V), BS Recorder – rejestracja rozmów telefonicznych, BS Raporter – raportowanie danych, audyt informatyczny, budowa i serwis sieci, Biuletyn Informacji Publicznej, strony www, sprzęt komputerowy.

 • Firma działa w obszarach: odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, wywóz, segregacja i odzysk odpadów stałych, usługi remontowo-budowlane, ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji, usługi elektryczne, budowa, naprawa i konserwacja sieci wod.kan., budowa, remonty dróg i chodników, teleinspekcja rurociągów, usługi transportowe, wynajem sprzętu (motopompy, agregaty prądotwórcze, ładowacze, rębaki, zagęszczarki), wywóz i utylizacja odpadów płynnych, zimowe utrzymanie dróg, sprzedaż pojemników na odpady.

 • Biuro świadczy pomoc prawną w każdej sprawie życia codziennego – od najdrobniejszych do mających dla Państwa najistotniejsze znaczenie. Tu znajdą Państwo pomoc prawną świadczoną w prosty i przystępny sposób. Jesteśmy nastawieni na konstruowanie przemyślanych i skutecznych rozwiązań prawnych dla naszych klientów. W pracy kierujemy się przede wszystkim rzetelnością, profesjonalizmem i lojalnością wobec klientów.

 • Łączenie firm z Polski, Niemiec, Benelux-u i Skandynawii, rekrutacja na projekty międzynarodowe, leasing pracowniczy, wysyłanie pracowników na projekty zagraniczne, outsourcing pracowników, rekrutacja pracowników z Ukrainy, legalizacja pracy i pobytu w Polsce dla cudzoziemców.

 • BTLA zajmuje się świadczeniem usług doradztwa podatkowego, prawnego, brokera ubezpieczeniowego, szkoleniowych, pozyskiwania funduszy unijnych, outsorcingu księgowego i business advisory.

 • Ofertę spółki stanowią blachy dachowe, ślusarka, konstrukcje stalowe i zbrojenia budowlane oraz siatki z drutu i materiały budowlane powszechnego użytku. Spółka świadczy usługi ślusarskie i zbrojarskie, a ponadto posiada stację paliw działającą pod brandingiem PKN ORLEN SA.

 • Catering Arts  to firma rodzinna, która nieprzerwalnie od ponad 10 lat przygotowuje i dostarcza jedzenie do śląskich firm i ich pracowników. Firma specjalizuje się w:

  – Przygotowywaniu i dostarczaniu obiadów i posiłków regeneracyjnych, prowadzeniu kantyn i bufetów ;

  – cateringu eventowym ( bankiety, konferencje, bale, gale, koktajle, pikniki rodzinne, imprezy plenerowe z grillami)

  Większość klientów jest przez firmę obsługiwana cały rok, dostarczane im są zarówno codzienne cateringi dla pracowników, ale również catering na szkolenia , catering na spotkania biznesowe premium, jak również catering okolicznościowy : wigilie, imprezy integracyjne tematyczne czy rodzinne pikniki firmowe.

 • Firma zajmuje się wspieraniem firm poprzez procesy coachingowo – mentoringowe realizowane dla menadżerów, szkoleniowe z obszaru zarządzania projektami i tzw. miękkiego( komunikacja, stres, wypalenie zawodowe, dobrostan), wdrażanie pożądanej kultury organizacyjnej, opracowywanie i wdrażanie kultury wellbeingu. Firma świadczy również usługi konsultingowe dla biznesu oraz wspierające dla działów HR.

 • Firma specjalizuje się w szkoleniach dla firm, instytucji i osób indywidualnych oraz doradztwem zarządczym.

 • Firma Claude ICT Poland Sp. z o. o. jest operatorem telekomunikacyjnym, specjalizującym się w telefonii internetowej (VoIP) dla biznesu. Sztandarowym produktem firmy jest Wirtualna Centrala Telefoniczna TeleCube.pl (dostępna już od 39 zł netto + 23% VAT/mc), posiadająca takie funkcje jak np. IVR, kolejkowanie, warunek czasowy, nagrywanie rozmów, e-fax czy telekonferencje. W ofercie TeleCube znajdują się również m.in. polskie i zagraniczne numery telefoniczne (możliwość zakupu i/lub przeniesienia numerów stacjonarnych od obecnego operatora), SIP Trunk oraz pakiet Mini VoIP (e-fax i numer telefoniczny) w cenie 9 zł netto + VAT/miesiąc.

 • CommVolt to innowacyjne rozwiązania nowoczesnych oraz inteligentnych systemów fotowoltaicznych, które skierowane są na rynek przemysłowy. CommVOLT jest firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku, wchodzącą w skład grupy kapitałowej CommLED Solutions Sp. z o.o. Z rozwiązań firmy korzystają już największe przedsiębiorstwa w kraju oraz koncerny międzynarodowe. Zajmują się kompleksową realizacją wszystkich projektów fotowoltaicznych, na każdym etapie można liczyć na ich pomoc.

 • Firma Daweld oferuje profesjonalne spawanie. Spawacze do wynajęcia wykonują prace zlecone przy wykorzystaniu sprzętu własnego bądź w oparciu o zaplecze sprzętowe Klienta. Możliwy jest wynajem spawaczy oraz innych specjalistów związanych z branżą stalową na terenie Śląska, lub innych regionach kraju.

 • Działalność finansowa w zakresie nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego, strategii finansowych oraz zarządzania nadwyżkami, współpraca z instytucjami finansowymi, pomoc w pozyskaniu finansowania, restrukturyzacji zobowiązań bankowych oraz pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

 • Handel hurtowy drewnem pochodzenia krajowego i zagranicznego.

 • Grupa Delta Trans specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie i spedycji. Oferuje profesjonalną, kompleksową obsługę celną w ramach określonych zakresem udzielonego upoważnienia do reprezentowania Klienta w obrocie towarowym z krajami spoza Unii Europejskiej. Grupa oferuje usługi montażu produkcyjnego oraz zajmuje się produkcją pojemników metalowych (standardowych i niestandardowych), produkcja kontenerów, opakowań specjalistycznych, elementów małej architektury oraz elementów inżynierii drogowej.

 • DEMEX • Specjalizuje się w produkcji opinki i elementów obudowy wyrobisk górniczych • Posiada na potrzeby najemców hale produkcyjne i biura • Jest producentem wody pitnej i dystrybutorem energii elektrycznej • Jest właścicielem znajdującego się na Szlaku Zabytków Techniki Szybu Maciej • Specjalizuje się w rewitalizacji obiektów poprzemysłowych • Zaprasza do industrialnej restauracji Szyb Maciej

 • Kancelaria świadczy usługi prawne zarówno na rzecz przedsiębiorców jak i Klientów indywidualnych, w tym również w zakresie spraw rodzinnych i karnych. Zapewnia stałą obsługę prawną wewnętrzną i zewnętrzną (in-house) małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, w tym grup kapitałowych, w ramach której świadczy kompleksowe usługi doradztwa prawnego. Kancelaria wspiera również swoich Klientów w zakresie działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa.

 • Firma świadczy usługi w budowie sieci teleinformatycznych, FTTH, dostępie do sieci internet w technologii światłowodowej, bezprzewodowej, LTE, telewizji cyfrowej, telefonii cyfrowej, systemach monitoringu, transmisji danych, łączach backupowych, obsłudzie klientów indywidualnych, firm i instytucji.

 • Doradztwo energetyczne dla firm to kompleksowy proces,  firma starannie analizuje profil klienta i dobiera optymalne rozwiązanie uwzględniające potrzeby oraz trendy i zagrożenia rynkowe. Specjalizuje się tym zagadnieniem od 2010 roku.

 • Europejski Fundusz Leasingowy S.A. rozpoczął działalność w czerwcu 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od początku istnienia jest liderem w branży i aktywnie uczestniczy w rozwoju rodzimej przedsiębiorczości. Oddział EFL w Katowicach wspiera przedsiębiorców i udziela finansowania firmom na terenie całego Górnego Śląska. W katowickim biurze przy ul. Ceglanej 4, klienci mogą skorzystać ze wsparcia doradców aż 3 spółek: EFL S.A., Carefleet S.A. oraz Eurofaktor Polska S.A EFL to prężna instytucja finansowa z 25-letnim doświadczeniem. W 2001 roku, z prywatnej i niezależnej firmy leasingowej, spółka stała się członkiem jednej z największych na świecie instytucji finansowych – Grupy Crédit Agricole. Obecnie EFL to firma nowoczesna, przygotowana do profesjonalnej obsługi wszystkich segmentów rynku i dysponująca szerokim portfelem produktów.

 • Firma Ekologus sp. z o.o. od 1989r. koncentruje się na rynku polskim, wspomagając rozwój instytucji oraz firm różnych branż poprzez: outsourcing ekologiczny, doradztwo prawne i techniczne w obszarze ochrony środowiska, specjalistyczne dokumentacje środowiskowe, pomiary emisji oraz badania środowiska gruntowo-wodnego w akredytowanym laboratorium, podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez specjalistyczne szkolenia, prowadzenie działań naprawczych w przypadku szkody w środowisku (proces remediacji), sprzedaż zestawów awaryjnych i środków technicznych służących do zabezpieczania oraz likwidacji wycieków olejów, ropopochodnych chemikaliów. Od 2019 roku wznowiony i poszerzony został zakres usług, który obejmuje oprócz ochrony środowiska: doradztwo i przeglądy wymagań prawnych i technicznych w zakładach w zakresie BHP i p.poż, specjalistyczne szkolenia BHP dla różnych grup pracowniczych.

 • „ELSTAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa powstała w wyniku umowy przeniesienia przedsiębiorstwa w 2013 roku. Firma świadczy bardzo szeroki zakres usług w branży elektroenergetycznej i budowlanej. Wykonuje usługi w zakresie budownictwa jedno i wielorodzinnego, hotelarsko-gastronomicznym, przemysłowym (hale produkcyjne, hurtownie, magazyny) budowy stacji paliw, banków, urzędów skarbowych i prace na zlecenie urzędów miast i gmin.

 • EMT-Systems sp. z o. o. Centrum Szkoleń Inżynierskich specjalizuje się w organizacji kursów i szkleń z zakresu mechatroniki i szeroko pojmowanych technik inżynierskich. Na rynku szkoleniowym działają od 2006 roku. Proponują innowacyjne podejście do systemu kształcenia kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych. Konstruują szkolenia kompleksowe, ukierunkowane na kadry utrzymania ruchu maszyn i urządzeń oraz projektantów działających w różnorodnych środowiskach CAD/CAM/CAE.

 • W ofercie firmy znajdują się: stolarka okienna i drzwiowa z PCV i aluminium, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, parapety wewnętrzne i zewnętrzne, rolety zewnętrzne, roletki i żaluzje wewnętrzne, siatki antyinsektowe / moskitiery.

 • Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ENERGOTERM Sp. z o.o. to firma z branży inżynieryjnej. Specjalizuje się w realizacji przedsięwzięć z zakresu energetyki cieplnej.

 • Firma zajmuje się projektowaniem systemów, urządzeń oraz oprogramowania z zakresu elektroniki, informatyki, automatyki. Zaprojektowane przez inżynierów rozwiązania znajdują zastosowanie w następujących branżach: transport kolejowy i drogowy, przemysł, górnictwo, obronność, gazownictwo, telekomunikacja. Ente jest wykonawcą zaawansowanych technologicznie elementów, integratorem wszystkich procesów począwszy od projektowania, produkcji, kontroli oraz montażu. Firma jest autoryzowanym przedstawicielem i dystrybutorem urządzeń firmy Lenord, Bauer & Co. GmbH oraz firmy POWERBOX AB. Jednocześnie jest wyłącznym i autoryzowanym partnerem firmy Rail and Road Protec GmbH na terenie Polski.

 • Finansowanie bankowe i pozabankowe, doradztwo finansowe, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, akwizycja firm

 • Firma zajmuje się importem i dystrybucją najwyższej klasy produktów profesjonalnych przeznaczonych dla salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Oferta handlowa obejmuje blisko 10.000 artykułów profesjonalnych, w tym: kosmetyków fryzjerskich, preparatów kosmetycznych, mebli i wyposażenia, nożyczek, sprzętu elektrycznego i specjalistycznych urządzeń oraz akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych.

 • W ofercie firmy znaleźć można szeroką gamę produktów wykonanych z PCV i aluminium m.in.: okna, drzwi wejściowe, drzwi przesuwne, drzwi tarasowe, rolety zewnętrzne, bram rolowanych, garażowych, parapety, a także inne towary uzupełniające stolarkę okienno-drzwiową.

 • EFL S.A. jest leaderem rynku leasingu w Polsce. Aktualnie działa na terenie województwa śląskiego od 1993 roku. Udziela finansowania inwestycji przedsiębiorcom, firmom MŚiP, jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą.

 • Firma oferuje usługi poligraficzne i reklamowe.

 • Firma ma w swojej ofercie kompleksową obsługę firm oraz klientów indywidualnych w zakresie kompletowania materiałów elektroinstalacyjnych a także fachową pomoc w ich doborze. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie wykonawstwa robót elektrycznych na budowach w całym kraju.

 • Instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia, produkcja elektronicznych elementów i obwodów drukowanych, działalność związana z oprogramowaniem oraz z doradztwem w zakresie informatyki, produkcja maszyn ogólnego przeznaczenia.

 • Firma Oferuje: analize potencjału i potrzeb finansowych klienta indywidualnego, przygotowywanie indywidualnej koncepcji finansowej dla klienta, doradztwo z zakresu wyboru najkorzystniejszego dla klienta rozwiązania finansowego, zapewnienie sprawnej i kompleksowej obsługi klienta.

 • Firma zajmuje się doradztwem finansowym i ubezpieczeniowym oraz nadzorem nad działalnością laboratoriów analitycznych.

 • Fundusz Górnośląski SA od ponad 25 lat aktywnie działa na rzecz wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw poprzez dostarczanie im nisko oprocentowanego kapitału na inwestycje oraz bieżącą działalność. Rozwój firm z sektora MŚP ma ogromne znaczenie dla umacniania potencjału gospodarczego w województwie śląskim. Fundusz Górnośląski SA jest kluczowym w województwie śląskim podmiotem: – kreującym i udostępniającym nowoczesne instrumenty finansowe wspierające rozwój sektora publicznego, prywatnego i obywatelskiego, – aktywnie uczestniczącym w realizacji polityki rozwoju regionu oraz tworzącym warunki dla wykorzystywania środków krajowych i europejskich na rzecz rozwoju województwa śląskiego, – inicjującym i angażującym się w partnerskie projekty zorientowane na wspieranie innowacyjnych procesów rozwoju regionu. Fundusz Górnośląski SA oferuje przedsiębiorcą: – pożyczki inwestycyjne oraz obrotowe, – dotacje na usługi szkoleniowe i doradcze dla MŚP, – oferta sieci „Enterprise Europe Network”, – poręczenia kredytów, pożyczek, leasingów, wadiów oraz należytego wykonywania umowy dla firm z sektora MŚP, – wsparcie procesu internacjonalizacji działalności biznesowej poprzez projekty międzynarodowe „Global Silesia” oraz „InterSilesia” realizowane przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

 • Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą odzieży wysokiej klasy. Obiekt proponuje bardzo rozległą paletę towarów – zgodnych z trendami elementów odzieży spełniających wymogi każdego kupującego.

 • Firma specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu programów do maszyn wdrażanych numerycznie, usługach komputerowych, sprzedaży i serwisowaniu kas fiskalnych.

 • produkcja i montaż okien i drzwi z PCV i aluminium

 • Firma świadczy usługi doradcze na rzecz przedsiębiorstw, instytucji publicznych oraz podmiotów prywatnych. Realizują zadania w trzech podstawowych obszarach

  * Obronność i bezpieczeństwo narodowe, w tym wsparcie samorządów lokalnych i firm w realizacji zadań militarnych , obrony cywilnej, reagowania kryzysowego, a także udział w projektach badawczych w kooperacji z instytucjami naukowymi i uczelniami wyższymi

  * Transformacja regionu Śląska, głównie transformacja energetyczna ukierunkowana na rozwój odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych technologii jej magazynowania, przy uwzględnieniu potencjału regionu w zakresie infrastruktury krytycznej oraz wykwalifikowanej kadry pracowniczej, zarządzającej i naukowej

  * Doradztwo i szkolenia z zakresu ekspertyz ekonomicznych, księgowości, sprawozdawczości, analizy finansowej, zarządzania i finansów w świetle krajowych i międzynarodowych standardów, oraz konsultacje w zakresie problemów z bieżącym regulowaniem składek i zadłużeniem wobec ZUS. Firma jest w gotowości do udzielenia informacji z zakresu ulg możliwych do zaoferowania przez ZUS w ramach pomocy publicznej oraz świadczenia usług konsultingowych, które pozwolą uniknąć bądź zatrzymać uciążliwe dla przedsiębiorcy działania ze strony Zakładu, takie jak postępowanie egzekucyjne.

   

   

 • Firma realizuje prace inwestycyjne, modernizacyjne i remontowe w zakresie szeroko rozumianych robót instalacyjnych zewnętrznych i wewnętrznych (c.o., wod.-kan., gaz, wentylacja). Wykonuje również obiekty infrastruktury technicznej – kotłownie, wymiennikownie, hydrofornie itp.

 • Gliwickie Towarzystwo Koszykówki to klub sportowy z ponad 20-letnią koszykarską tradycją. To właśnie ona zaprowadziła nas na parkiety polskiej ekstraklasy, w której występujemy od 2017 roku. GTK Gliwice rozgrywało również mecze w ramach europejskich rozgrywek Alpe Adria Cup, gdzie w sezonie 2018/2019 znalazło się w jego ścisłym półfinale. Dbamy o najmłodszych adeptów koszykówki, którzy pod naszymi skrzydłami stawiają pierwsze kroki na koszykarskich parkietach jak i zdobywają bardzo ważne tytuły, jak np. tytuł Mistrza strefy śląsko-opolskiej U18 w sezonie 2019/2020 i dalej zagrają o młodzieżowe mistrzostwo Polski. Widowiska sportowe, jakimi są mecze koszykówki na najwyższym poziomie w naszym kraju, rozgrywamy na hali Arena w Gliwicach. To właśnie ta hala stała się domem dla naszych koszykarzy, gdzie m.in. odbywają się również treningi. Bardzo ważny jest dla nas rozwój, dlatego rozważnie podejmujemy decyzje i rozwijamy się w wielu kierunkach.

 • Przedsiębiorstwo zajmuje się budową maszyn i urządzeń technicznych oraz odlewnictwem przemysłowym i artystycznym. Firma zapewnia pomoc, doradztwo techniczne i skuteczne usługi, zarówno w zakresie projektowania, rozruchu jak i eksploatacji urządzeń i maszyn.

 • Firma jest producentem wyrobów z kamienia naturalnego – głównie granitów, marmurów oraz trawertynów. Zajmuje się produkcją nagrobków, elementów budowlanych takich jak parapety, schody, kominki, blaty kuchenne i łazienkowe, posadzki oraz elewacje. W swojej ofercie posiada kilkadziesiąt kolorów kamienia naturalnego, importowanego w przeważającej części z Włoch, Hiszpanii, Szwecji i Indii. Firma świadczy również usługi z zakresu obróbki kamienia powierzonego takie jak: cięcie proste piłą, cięcie łuków wodą, polerowanie powierzchni i krawędzi. Dodatkowo wycinanie dowolnych kształtów w takich materiałach jak: kamień, ceramika, szkło oraz metal.

 • Firma oferuje: badania w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania reklamą.

 • Zespół HMP tworzą profesjonalni doradcy, którzy swoje kompetencje i doświadczenia zdobywali współpracując z czołowymi międzynarodowymi firmami doradczymi i renomowanymi polskimi kancelariami prawnymi. Posiadamy specjalistyczną wiedzę w szczególności w zakresie prawa podatkowego, prawa handlowego i procesów restrukturyzacyjnych, jak również w dziedzinie własności intelektualnej oraz prawa IT. Łącząc kompetencje adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych jesteśmy w stanie świadczyć kompleksową obsługę prawną i podatkową na najwyższym poziomie i w każdym czasie odpowiedzieć na zapotrzebowania naszych klientów.

 • Huta zajmuje się produkcją surówki, żelazostopów, żeliwa i stali oraz wyrobów hutniczych.

 • Firma powstała w 2011 roku. Zajmuje się informatyzacją, robotyzacją i logistyką szpitalną. Infofinder opracował cyberfizyczny system FARMMED, którego głównym celem jest standaryzacja i zarządzanie procesami logistycznymi i medycznymi w zakresie magazynowania, transportu i dystrybucji leków oraz art. medycznych. We wszystkich procesach identyfikacji, weryfikacji i rejestracji leków i art. medycznych wykorzystywane są nowoczesne narzędzia i standardy takie jak GS1, ADC, EDI, HL7. Istotą działania systemu FARMMED jest zaprojektowana optymalizacja gospodarki lekowej i gospodarki artykułami medycznymi w procesach medycznych, zapewniająca jednocześnie dostępność wszystkich leków: w odpowiedniej ilości, w odpowiednim czasie, przy minimalnych kosztach operacyjnych, z jednoczesną ich identyfikacją, weryfikacją i rejestracją, realizowaną w czasie rzeczywistym.

 • Doradca energetyczny, zajmuję się kontraktowaniem energii elektrycznej dla klientów biznesowych oraz optymalizacją kosztów energii elektrycznej w firmach poprzez wykonywanie audytów po stronie dystrybucji energii elektrycznej.

 • Jesteśmy jedną z największych firm szkoleniowych w Polsce. Nasz zespół tworzą doświadczeni menedżerowie najbardziej uznanych firm szkoleniowych i doradczych działających na polskim oraz międzynarodowym rynku. Od ponad 10 lat dostarczamy praktyczną wiedzę, oferując szerokie spektrum szkoleń, kursów i studiów w zakresie podatków, rachunkowości, finansów, prawa, a także praktyczne warsztaty z obszarów zarządzania strategicznego czy rozwoju wszelkich kompetencji biznesowych, zawodowych, osobistych i informatycznych. Inspirujemy do zmian i jesteśmy postrzegani, jako dogodny partner przedsiębiorstw w podnoszeniu ich konkurencyjności i efektowności. Podstawą wszelkich naszych projektów jest profesjonalne badanie potrzeb przedsiębiorstwa i przyszłych uczestników oraz nacisk na praktyczną przydatność prezentowanych rozwiązań. Dzięki temu nasze warsztaty są postrzegane jako użyteczne i cenne źródło wiedzy. Dają temu wyraz dotychczasowi Klienci, którzy chętnie powracają na nasze zajęcia bez względu na formułę: szkoleń zamniętych, otwartych, konferencji czy warsztatów.

 • Instytut Technik Finansowych i Sukcesji dostarcza inwestorom wiedzę praktyczną oraz pomaga budować i realizować indywidualne plany sukcesyjne.

 • Inter-Car Silesia Sp. z o.o. jest autoryzowanym Salonem i Serwisem Mercedes-Benz w Zabrzu i Świerklanach k. Rybnika. W zabrzańskiej lokalizacji sprzedaje i obsługuje samochody osobowe i dostawcze, zajmuje się sprzedażą części zamiennych, natomiast w Świerklanach k. Rybnika oferuje samochody osobowe i dostawcze oraz zapewnia usługi serwisowe dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych jak i sprzedaż części zamiennych. W tym oddziale znajduje się również Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów. Zajmują się naprawami powypadkowymi i oferują usługi sektora Ubezpieczeń.

 • Firma w ramach swojej działalności pełni na zlecenie swoich Klientów obowiązki: Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, Inwestora Zastępczego, Inżyniera Kontraktu, Inżyniera Rezydenta, Kierownika Projektu, a także szeroko pojęte zadania w zakresie przygotowania, projektowania i organizacji procesów inwestycyjnych w budownictwie. Bierze także udział w przygotowaniu i prowadzeniu inwestycji współfinansowanych ze środków pomocowych min. Unii Europejskiej i Banku Światowego, realizowanych w oparciu o zasady FIDIC.

 • Ubezpieczenia na życie, grupowe, pakiety medyczne

 • Jako Generalny Wykonawca prestiżowych inwestycji budowlanych, firma Jantar zajmuje się globalną realizacją inwestycji, zapewniając kompleksowe rozwiązania – specjalizuje się we wznoszeniu obiektów od podstaw przy ujęciu współczesnej stylistyki i trendów. Wiedza i indywidualne podejście – sprawia, że firma sprosta najbardziej wyrafinowanym potrzebom inwestycyjnym, wspomagając pracę na każdym etapie współpracy z Inwestorem. Jantar jest specjalistą na rynku realizacji prac budowlanych optymalizuje koszty i koordynuje międzybranżowe ustalenia. Sukces firmy tkwi w wieloletnim doświadczeniu, doskonale wyszkolonej kadrze oraz efektywnie wykorzystywanych najnowszych materiałach i technologii.

 • Jarosław Broda – Prezes Zarządu – z finansami spółek związany od 25 lat: 1) 10 lat (2007-2017) jako wiceprezes zarządu spółki publicznej notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W okresie pełnienia tej funkcji brał udział w przeprowadzeniu dwóch publicznych emisji akcji o łącznej wartości ponad 150 mln zł, uczestniczył w pozyskiwaniu finansowania bankowego dla prowadzonej działalności inwestycyjnej i operacyjnej – łączna wartość uruchomionych kredytów przekroczyła 1,2 mld zł 2) od roku 1999 uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, 3) od roku 2006 uprawnienia biegłego rewidenta 4) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Jarosław Broda obsługuje podmioty gospodarcze od 1999 roku.

 • Kancelaria zajmuje się obsługą prawną przede wszystkim podmiotów gospodarczych, ale świadczy również usługi na rzecz osób fizycznych, a także podmiotów publicznych. Współpracując z firmami Kancelaria prowadzi bieżącą obsługę prawną, świadczy usługi prawne m.in. z zakresu prawa cywilnego, gospodarcze, prawa prac i handlowego, prowadzi windykację wierzytelności, a także świadczy usługi zastępstwa procesowego w postępowania cywilnych, gospodarczych.

 • Firma zajmuje się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami komercyjnymi;pośrednictwem w sprzedaży akcji i udziałów; kojarzeniem firm

 • Kancelaria skupia się na obsłudze podmiotów gospodarczych oraz zajmuje się całym przekrojem spraw klientów indywidualnych, prowadząc sprawy tak cywilne, jak administracyjne, karne i rodzinne.Kancelaria współpracuje z biurem doradcy podatkowego, z biurem obrotu nieruchomościami, biurem tłumaczeń, a także notariuszami w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Tychach.

 • Rodzinna Kancelaria zajmująca się od ponad 30 lat obsługą prawną przedsiębiorstw. Specjalizacja- przekształcania, sukcesja, abonamentowa obsługa prawna

 • Działalność kancelarii obejmuje doradztwo gospodarcze, specjalizuje się w restrukturyzacjach oraz działalności badawczo-rozwojowej. Przykładowe usługi: doradztwo oraz opracowywanie strategii restrukturyzacyjnych jako pozasądowy organ (nadzorca układu, nadzorca wykonania układu), analiza oraz pomoc w przeprowadzeniu przygotowanej likwidacji (pre-pack) lub upadłości, projekty badawczo-rozwojowe (w tym dotacyjne), kompletny zakres produktów finansowych (kredyty, leasingi, faktoring i ubezpieczenia)

 • Firma oferuje inwestycje, remonty instalacji wodno-kanalizacyjnej, c.o., gazowej.

 • Firma zajmuje się produkcją nadwozi do pojazdów silnikowych.

 • KLG Kancelaria Prawna Katarzyna Lebiedowicz-Grzanka od ponad 10 lat doradza Klientom w prowadzeniu biznesu i specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw i jednostek sektora publicznego. Nasze wartości: do każdego problemu i do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Szukamy najlepszych rozwiązań, dbając o bezpieczeństwo Partnerów. Analizujemy, czy nie ma tańszych, lepszych i prostszych rozwiązań. Wspieramy biznesy w ich działalności, przygotowujemy dokumenty firmowe, rozwiązujemy problemy z pracownikami i kontrahentami. Komu doradzamy: doradzamy przedsiębiorcom, podmiotom publicznym i fundacjom. Klientom indywidualnym prowadzimy sprawy nieruchomości, spadkowe i odszkodowawcze.

 • Firma pomaga klientom osiągać zakładane cele marketingowe, komunikacyjne i wizerunkowe, umiejętnie korzystając z najnowszych mediów oraz metod i technik: projektowych, badawczych i szkoleniowych. Firma oferuje opracowanie procedur postępowania z reklamacjami według normy ISO 10002, analizę i poprawę korespondencji z klientami, opracowanie wzorów listów do klientów, odpowiedzi na skargi klientów, korespondencję elektroniczną, badania i ocenę satysfakcji klienta.

 • Usługi budowlane, projekt. nadzór bud., wykonawstwo

 • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została powołana 18 czerwca 1996 r. w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. KSSE obejmuje swym zasięgiem województwo śląskie oraz 6 powiatów województwa opolskiego. Obecnie działa w niej 600 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały ponad 44mld złotych  i stworzyły 90 000 miejsc pracy. KSSE stawia na łączenie nauki z biznesem, budowanie partnerstwa w procesie inwestycyjnym, efektywną współpracę Polski z zagranicą oraz wsparcie w zapewnieniu wysoko wykwalifikowanych kadr odpowiadających na potrzeby rynku pracy i przedsiębiorców.

 • Kancelaria specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów prowadzących działalność gospodarczą (w szczególności mikro, małych i średnich przedsiębiorców). Świadczy także usługi prawne na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (w tym m.in. w zakresie odszkodowań, prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, mieszkaniowego i nieruchomości).

 • Działalność ukierunkowana na organizację i koordynację szkoleń językowych oraz prowadzenie biura tłumaczeń.

 • Link Energy Solutions to wiodący polski producent baterii trakcyjnych, baterii stacjonarnych i akumulatorów. Działamy w branży akumulatorowej od ponad 20 lat. Głównym celem działania firmy jest produkcja i sprzedaż wysokiej jakości baterii trakcyjnych do wózków widłowych, oraz różnego typu baterii przemysłowych, stacjonarnych i kolejowych.

 • Pracownicy z Filipin – agencja pracy. Pośredniczą w zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników z Filipin oraz krajów azjatyckich. Oferują pełne wsparcie w procesie zatrudniania – począwszy od selekcji, poprzez sprawy formalne oraz obsługę w trakcie zatrudnienia.

 • LPW Grupa specjalizuje się w usługach doradczo-inżynierskich dla sektora publicznego i prywatnego.
  Wśród wiodących usług LPW jest kompleksowe wspieranie przedsiębiorców w pozyskaniu dotacji unijnych na inwestycje oraz rozwój działalności badawczo-rozwojowej. Wysoka skuteczność naszych ekspertów wynika z wieloletniego doświadczenia, kompetencji oraz specjalistycznej wiedzy. Mówią, że o dotacjach wiemy wszystko! Ponadto pozostałe obszary działalności Grupy LPW to zrównoważona mobilność, projektowanie i nadzór inwestorski, księgowość oraz zamówienia publiczne.

 • 1 stycznia 2023 r. kompetencje, wiedza i doświadczenie oraz struktury organizacyjne trzech instytutów: Łukasiewicz – Instytutu Metalurgii Żelaza (na rynku od 1945 roku), Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa (na rynku od 1945 roku), Łukasiewicz – Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL (na rynku od 1948 roku) połączyły się, tworząc Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny.W ramach nowego instytutu powstały cztery Centra Badawcze:   Centrum Badań Materiałów , Centrum Napędów i Maszyn Elektrycznych , Centrum Spawalnictwa,  Centrum Technologii Metalurgicznych.

  Centra badawcze nowej jednostki będą prowadzić prace badawcze, ekspertyzy, usługi rozwojowe i szkoleniowe w obszarach technologii spawania, hutnictwa żelaza i stali oraz problematyki maszyn i napędów elektrycznych.

   

 • Zakres usług: Prawo Spółek, fuzje, przejęcia; Prawo zamówień publicznych; Własność intelektualna; Prawo medyczne i farmaceutyczne; Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych; Prawo bankowe; Prawo antymonopolowe i konkurencji; Nieruchomości, inwestycje budowlane, prawo budowlane i zagospodarowania przestrzennego.

 • Analityk Finansowy specjalizujący się w tematyce finansowania przedsiebiorstw. Od 2007 roku związany z bankowością przedsiębiorstw, od 2013 działa na swój własny rachunek. Wspiera procesy związane z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw, które chcą przyspieszyć swój rozwój z wykorzystaniem kredytu.
  Przygotowuje analizy i rekomendacje, które pomagają  Klientom zyskać cenne bezpieczeństwo finansowe, szczególnie ważne w firmach, które szybko się rozwijają.
  Pomaga optymalnie zaplanować inwestycje i zabezpieczyć dla Państwa najbardziej korzystne źródła ich finansowania.

 • Sprzedaż cyfrowych systemów archiwizacyjnych, kopiujących, drukujących, sprzedaż detaliczna kserokopiarek i drukarek, wyposażenia biurowego, komputerów oraz sprzętu telekomunikacyjnego, doradztwo, dzierżawa, serwis.

 • Marani Sp. z o.o. jest integratorem technicznym w obszarze gospodarki sprężonego powietrza i azotu w oparciu o urządzenia własnej produkcji oraz czołowych firm na świecie. W ofercie firmy znajdują się między innymi siłowniki, zawory pneumatyczne, czujniki magnetyczne i uchwyty, a także sprężarki śrubowe. Marani prowadzi także serwis tych urządzeń, dbając o połączenie sprawności i profesjonalizmu.

 • Spółka MARAT jest polskim przedsiębiorstwem o innowacyjnej, wieloprofilowej działalności. Oferujemy realizację kompleksowych dostaw, najwyższej jakości towarów katalogowych światowych producentów jak: SKF, NTN SNR, HIWIN, TAS Schäfer, TENTEC, LOCTITE, a także produktów własnych. Dostarczamy towary i produkty do działów utrzymania ruchu jak i na pierwszy montaż w wielu gałęziach przemysłu: energetyka, chemia, ciepłownictwo, przetwarzanie surowców i minerałów naturalnych, utrzymanie ruchu linii produkcyjnych, zagospodarowywanie i recycling odpadów, zakłady produkcyjne różnych branż.

 • Firma prowadzi działalność o charakterze produkcyjno-usługowym. Firma zajmuje się szeroko rozumianym znakowaniem i identyfikacją produktów. Swoją działalność rozpoczęła od produkcji prostych etykiet samoprzylepnych i konsekwentnie od 15 lat poszerza wachlarz oferowanych produktów i usług stając się liderem polskiego rynku branży znakowania i identyfikacji produktów.

 • Hurtownia instalacyjna Z.U.H. MARKOR Ekologiczne i energooszczędne technologie w branży grzewczej, sanitarnej, wentylacyjnej i gazowej.

 • Firma Wykonuje prace z zakresu: mechanika pojazdowa samochodów osobowych i dostawczych: – zawieszenia, rozrządy, łożyska, amortyzatory, tłumiki, hamulce, diagnostyka komputerowa. blacharstwo: – pełen zakres napraw blacharskich wykonywany na ramie naprawczej. lakiernictwo: – pełen zakres usług lakierniczych (posiadamy komore lakierniczą

 • Firma wykonuje wszelkie konstrukcje spawane aluminiowe, nierdzewne oraz z innych metali kolorowych, ogrodzenia, balustrady, wyposażenie do produkcji, części do maszyn i wiele innych. Ponad 30-letnie doświadczenie oraz wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i procesów pozwala spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 • Firma zajmuje się budową i sprzedażą mieszkań w systemie deweloperskim.

 • MODERO Architekci Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych, ponadto świadczy usługi kierownika budowy, inspektora nadzoru oraz pełni rolę koordynatora budowy.

 • Modii3D świadczy usługi graficzne 3D skierowane dla przemysłu. Wykonuje wizualizacje 3D, animacje 3D, aplikacje interaktywne oraz szkoleniowe, aplikacje z wykorzystaniem Wirtualnej Rzeczywistości.

 • Skład fabryczny kostki brukowej i galanterii betonowej, montaż konstrukcji stalowych, hal, wiat i pawilonów, wypożyczalnia maszyn i sprzętu budowlanego, montaż maszyn i urządzeń przemysłowych.

 • Firma świadczy usługi ogólnobudowlane. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych takich jak: hale produkcyjne, magazyny oraz obiektów użyteczności publicznej: szpitale, kryte pływalnie, biurowce, obiekty handlowe oraz budynki mieszkalne.

 • Sprzedaż komputerów, oprogramowania, usługi informatyczne, sprzedaż telefonów komórkowych.

 • NITROERG S.A. jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentem materiałów wybuchowych i środków inicjowania. W portfolio firmy znajdują się także uszlachetniacze oleju napędowego. Fabryka w Bieruniu powstała w 1871 roku i była ósmą na świecie, która rozpoczęła produkcję dynamitu

 • NOVAR Sp. z o.o. jest firmą o zasięgu międzynarodowym specjalizującą się w wykonawstwie konstrukcji stalowych oraz urządzeń dla przemysłu, energetyki, ochrony środowiska i budownictwa.

 • Wiodący europejski producent mebli i krzeseł biurowych. Od 3o lat pomaga firmom na całym świecie urządzać przestrzeń biurową. Najpierw określa ich potrzeby a następnie dobiera i dostarcza rozwiązania oraz produkty, które uczynią pracę zdrowszą, wydajniejszą i bardziej komfortową. Ponadto wyposaża miejsca użyteczności publicznej takie jak miejsca opieki zdrowotnej, kilkudziesięciotysięczne stadiony, czy sale koncertowe.

 • Wznoszenie obiektów budowlanych, remonty mieszkań, lokali użytkowych.

 • OPA S.A. w Zabrzu wykonuje specjalistyczne usługi kontrolno – pomiarowe i rzeczoznawcze w branży elektro – energetycznej, górniczych urządzeń wyciągowych i automatyki przemysłowej. Zlokalizowane w siedzibie firmy laboratoria badawcze przeprowadzają badania, sprawdzanie i legalizację aparatury pomiarowej, zabezpieczeniowej oraz osprzętu elektroizolacyjnego. Spółka dysponuje też samochodem wyposażonym w stacjonarną i przenośną aparaturę do lokalizacji miejsc uszkodzeń kabli w sieciach wysokiego i niskiego napięcia na powierzchni i pod ziemią. Dzięki wyznaczaniu standardów jakościowych oraz dywersyfikacji portfela świadczonych usług, od niemal 50-ciu lat jest w gronie czołowych firm działających na rynku Polski południowej. Zarząd spółki stawia na zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa dbając o środowisko, w którym funkcjonuje. Konsekwentnie inwestuje w wiedzę i rozwój pracowników, koncentrując się na obszarach jej kluczowych kompetencji.

 • Firma P.H.U.P. ,,KRYMA” istnieje od 1982 roku. Głównie zajmujemy się realizacją remontów budowlanych. Większość prac przeprowadzana jest w zasobach spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych na terenie województwa śląskiego.

 • Usługi gastronomiczne i kateringowe, organizacja przyjęć i bankietów.

 • Kancelaria Porwisz i Partnerzy od lat świadczy usługi prawne dla przedsiębiorców. Nasze usługi obejmują pełne spektrum związane z obsługą klientów biznesowych (tzw. Full service law firm). Dzięki oddziałom w Gliwicach oraz Warszawie, Kancelaria jest w stanie świadczyć swoje usługi dla przedsiębiorców nie tylko z regionu śląska czy małopolski, ale również dla przedsiębiorców prowadzących działalność w wymiarze ogólnopolskim, zaś dzięki zrzeszeniu w międzynarodowej sieci kancelarii prawnych Lexwork, Kancelaria Porwisz i Partnerzy jest partnerem biznesu również w wymiarze międzynarodowym.

 • Grupa Powen-Wafapomp SA stawia na stabilną i dobrze dopasowaną do potrzeb klientów ofertę produkcyjną. Dostarczamy urządzenia do elektrowni, elektrociepłowni, hut, kopalń (około 90% pomp w polskich kopalniach pochodzi z naszej firmy), a także zakładów chemicznych i petrochemicznych, cukrowni, zakładów wodociągowych i wielu innych odbiorców.

 • PREFAMET-ZREMB Spółka Akcyjna specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu obiektów przemysłowych w profesjonalne urządzenia transportu ciągłego – przenośniki. Szczycimy się wieloletnim doświadczeniem w tej branży, a także bardzo dużym dorobkiem w realizowaniu dostaw pojedynczych przenośników, jak również całych nitek technologicznych wraz z systemami sterowania i automatyki przemysłowej, do wielu znaczących zakładów przemysłowych z branż: chemicznej, spożywczej,ceramicznej i innych, a także wielu indywidualnych przedsiębiorstw dla usprawniania prac przeładunkowych i magazynowych.

 • Obsługa informatyczna firm, Internet dla firm w Gliwicach,

  Pompy ciepła, Fotowoltaika

 • Prodron to inżynier i dealer dronów dla profesjonalistów. Firma szczególnie wspiera bezpieczeństwo osób i obiektów flotą bezzałogowych statków powietrznych. Drony realizują działania prewencyjne oraz szybko dostarczają aktualne dane wizyjne i fotogrametryczne wysokiej rozdzielczości w formie surowej lub w postaci raportu sytuacji, zmian i anomalii.

 • Firma wykonuje następujące usługi: 1) Ochrona danych osobowych 2) Ochrona przeciwpożarowa 3) Ochrona osób i mienia 4) Ochrona informacji niejawnych 5) Bezpieczeństwo i higiena pracy

 • Wspierają przyszłych i obecnych przedsiębiorców. Pozyskują środki zewnętrzne, dotacje, dofinansowania. Świadczą usługi concierge dla przedsiębiorców. Pomagają w szczególnym zakresie w biznesplanach, szkoleniach, doradztwie, rekrutacji, marketingu i odszkodowaniach

 • Produkcja oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. Zarządzanie produkcją, magazynem WMS. Oprogramowanie do elektronicznego obiegu dokumentów DMS. Własne Data Center.

 • Firma Proof-Tech Sp. z o.o. jest producentem systemu do wykonywania powłokowych pokryć dachowych – HYDRONYLON oraz systemu renowacji ścian HYDROVERT. Firma oferuje kompleksowe wsparcie techniczne i obsługę wykonawczą.

 • Tworzenie kompleksowego pakietu usług projektowo-realizacyjnych dla potrzeb obiektów przemysłowych i administracji państwowej oraz działania w zakresie ochrony środowiska, a zwłaszcza oczyszczalni ścieków.

 • Produkcja, przesyłanie i dystrybucja ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody na terenie miasta Gliwice zgodnie z koncesjami udzielonymi przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

 • Przedsiębiorstwo Konsultingowe AGM od 1999 roku prowadzi działalność konsultingowo-szkoleniową na terenie całej Polski. Blisko 700 klientów – przedsiębiorstw polskich i zagranicznych zaufało nam powierzając nam usługi wdrażania systemów zarządzania, szkoleniowe czy też doradcze. Świadczymy usługi w obszarach projektowania, wdrażania i szkolenia w zakresie systemów, m.in.: ISO, Standardów Akredytacyjnych w Placówkach Służby Zdrowia, Dobrych praktyk dystrybucyjnych w farmacji, SQAS, SCC, AS/EN 9100, Zakładowej Kontroli Produkcji, Standardów AQAP, Wewnętrznych Systemów Kontroli (WSK) i innych standardów. Wyspecjalizowaliśmy się we wdrażaniu Systemów Zarządzania w Służbie Zdrowia. Wśród naszych konsultantów znajdują się eksperci i audytorzy właśnie z tej branży.

 • Produkcja i sprzedaż urządzeń hydrotechnicznych. Świadczymy usługi w zakresie projektowania w/w urządzeń oraz urządzeń nietypowych, samodzielnie lub we współpracy z biurami projektowymi. Poszerzyliśmy również działalność o usługi rachunkowe.

 • PRUiM S.A. w Gliwicach jest firmą wykonującą roboty drogowe i inżynieryjne głównie na terenie aglomeracji śląskiej, a także w innych regionach kraju. Swoją pozycję buduje bazując na ponad 40 letnim doświadczeniu zdobytym przy realizacji robót oraz w oparciu o wysoko wykwalifikowaną kadrę i stale rozwijany potencjał wykonawczy – nowoczesny sprzęt wiodących producentów krajowych i zagranicznych oraz współczesne technologie i materiały. Spółka specjalizuje się w prowadzeniu robót drogowych, mostowych, inżynierskich i usługowych.

 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach należy do ścisłej czołówki firm z branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce. Od 1998 roku jest spółką prawa handlowego, działającą w obszarach dostarczania wody, odbioru i utylizacji ścieków, zarządzania infrastrukturą sieci wodno-ściekowej na terenie gmin Gliwice, Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice.

 • Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest eksploatacja i prowadzenie instalacji przetwarzania odpadów, unieszkodliwianie nieczystości oraz produkcja energii elektrycznej. Obszar działania spółki obejmuje gminę Gliwice.

 • Biuro architektoniczne. Biuro projektuje dla biznesu, przemysłu i dewelopera. Zapewnia pełną obsługę inwestycji m.in. analizy przedprojektowe i doradztwa inwestorskie, wielobranżową dokumentacje projektową do wszystkich faz inwestycji, prowadzenie procedur urzędowych oraz nadzór inwestorski. Firma pracuje w oparciu o nowe technologie w tym projektowanie Projektantom w pracy przyświeca motto architektura potrzeb – tworzą z myślą o przyszłym użytkownikach , wyzwaniach organizacyjnych i biznesowych klientów, a takaże w duchu ekologii.

 • Producent wysokiej jakości tabliczek znamionowych ze stali, miedzi, mosiądzu i brązu. Wykonujemy tabliczki znamionowe oraz inne prace techniką grawerowania mechanicznego.

 • Salony optyczne, Vision Optyk w Gliwicach i Lędzinach świadczą usługi badania wzroku, dopasowania opraw okularowych oraz doradztwa najlepszych rozwiązań optycznych. Salony zatrudniają wykwalifikowany personel, posiadają gabinety do badań wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

 • Santander Bank należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Jest jednym z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku, obsługującym Klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Klientom oferuje kompleksowe usługi finansowe na najwyższym poziomie, wspierane przez nowoczesne technologie bankowe.

 • Firma Sicuro Sp. z o.o zajmuje się usługami z zakresu ochrony mienia i monitoringu obiektów. Poza ochroną zajmują się również świadczeniem usług w zakresie sprzątania obiektowego. Do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie i dokładają wszelkich starań, by usługi przez nich świadczone były na jak najwyższym poziomie.

 • Instytut świadczy usługi naukowo-badawcze, doradcze i szkoleniowe na rzecz producentów stali, użytkowników stali i instytucji publicznych związanych z hutnictwem żelaza i stali. Instytut realizuje kompleksowe projekty badawcze i badawczo-wdrożeniowe z zakresu wyrobów i technologii przemysłu stalowego, obejmujące: przygotowanie koncepcji produktowo-technologicznej, analizę rynków zbytu wyrobów i opłacalności przedsięwzięcia, opracowanie lub udoskonalenie wyrobu czy technologii, dobór urządzeń produkcyjnych, opracowanie systemu kontroli procesu i jakości wyrobu, wdrożeniowy nadzór autorski i udział w uruchomieniu produkcji.